Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU weet ruzie Servië en Kosovo nog niet te bezweren

EU weet ruzie Servië en Kosovo nog niet te bezweren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie slaagt er nog niet in het hoogopgelopen conflict tussen Servië en Kosovo te sussen. Crisisoverleg in Brussel met de premiers van de beide Balkanlanden heeft geen overeenstemming gebracht, zei EU-buitenlandchef Josep Borrell na afloop.

De bespreking was bedoeld om een ruzie over kentekenplaten te bezweren. Serviërs in Kosovo kwamen in verzet tegen de verplichting Kosovaarse kentekenplaten aan te vragen en beschermheer Servië bemoeide zich ermee. Wegblokkades die uit protest waren opgeworpen zijn weggehaald nadat Kosovo had aangekondigd de maatregel uit te stellen.

Maar er is haast geboden, want dat uitstel loopt eind deze maand af. Volgens Borrell is er nog tijd om een oplossing te vinden. "Vandaag is er geen overeenstemming", erkende hij na urenlang overleg, maar de beide premiers praten "de komende dagen" verder. De hoogste diplomaat van de EU meent dat Servië en Kosovo "allebei begrijpen dat er geen alternatief is voor het gesprek om dit probleem op te lossen".

Als Belgrado en Pristina het weer aan de stok hebben, slaat de schrik velen meteen om het hart. Kosovo werd in 2008 onafhankelijk na eind jaren 90 een oorlog met Servië te hebben uitgevochten.

Kosovo wil inmiddels EU-lid worden. Servië is daar als kandidaat-lidstaat sinds januari 2014 al met Brussel over in onderhandeling. Maar het lidmaatschap is voor beide landen nog ver uit zicht.

Meer uit Buitenland

Geheime NAVO-map Zweedse premier gevonden op vliegveldtoilet

STOCKHOLM (ANP) - Een medewerker van de Zweedse premier heeft een map met geheime NAVO-stukken laten slingeren op de nationale luchthaven. De papieren werden op een wc gevonden door een schoonmaker, bevestigt de regering.

27 minuten geleden
Doden door aanval op ziekenhuis in Khan Younis

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis heeft zeker vijftien mensen het leven gekost, melden de Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Onder de doden zijn vier journalisten.

1 uur geleden
Bangladesh: kunnen niet meer middelen vrijmaken voor Rohingya

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh kan niet nog meer middelen vrijmaken om de grote groep Rohingya-vluchtelingen in het land te ondersteunen. Met die waarschuwing kwam leider Muhammad Yunus, die de internationale gemeenschap vroeg om een routekaart voor de terugkeer van de vluchtelingen.

2 uur geleden
Chicago verzet zich tegen komst Nationale Garde

CHICAGO (ANP) - De burgemeester van Chicago zit niet te wachten op de inzet van de Nationale Garde in zijn stad. "Dat is niet de taak van onze krijgsmacht. De moedige mannen en vrouwen die zich hebben aangemeld om ons land te dienen, hebben zich niet aangemeld om Amerikaanse steden te bezetten", zei de Democraat Brandon Johnson tegen NBC News.

3 uur geleden
Schroefwormparasiet aangetroffen bij persoon in Verenigde Staten

ANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.

6 uur geleden
Nationale Garde in Washington draagt vanaf zondagavond wapens

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
SpaceX stelt tiende lancering Starship op laatste moment uit

STARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.

6 uur geleden