Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU weer vaker in actie tegen vals spel handelspartners

EU weer vaker in actie tegen vals spel handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is vorig jaar weer vaker in actie gekomen om Europese bedrijven te beschermen tegen oneerlijke buitenlandse concurrentie. Vooral China had het vaak gedaan.

De EU was er lang vooral op uit om handelsbelemmeringen uit de weg te ruimen, maar komt de laatste jaren meer op voor eigen bedrijven. De unie stelt zich "assertiever" op, zegt de Europese Commissie, die over de handel gaat. Dat moet tegengaan dat Europese bedrijven lijden onder dumppraktijken en oneerlijke staatssteun voor hun concurrenten.

Eind vorig jaar waren er 150 'handelsverdedigingsmaatregelen' van kracht, meldt de commissie. Dat waren er tien meer dan een jaar eerder. Verreweg de meeste, 99, waren gericht tegen China. Rusland (9), India (7) en de Verenigde Staten (6) volgen op grote afstand.

Voor het eerst nam de EU ook maatregelen tegen staatssteun die bijvoorbeeld China verleende aan buitenlandse bedrijven in Chinese handen. Onder meer een Egyptisch glasvezelbedrijf zou zo Europese rivalen kunnen wegconcurreren.

Het is zaak voor de EU om op haar strepen te staan, want andere landen doen dat ook meer en meer, onderstreept de commissie. Zij telde vorig jaar 178 buitenlandse maatregelen tegen Europese exporteurs.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

13 minuten geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

2 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

2 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

4 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

4 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

4 uur geleden