Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU weer vaker in actie tegen vals spel handelspartners

EU weer vaker in actie tegen vals spel handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is vorig jaar weer vaker in actie gekomen om Europese bedrijven te beschermen tegen oneerlijke buitenlandse concurrentie. Vooral China had het vaak gedaan.

De EU was er lang vooral op uit om handelsbelemmeringen uit de weg te ruimen, maar komt de laatste jaren meer op voor eigen bedrijven. De unie stelt zich "assertiever" op, zegt de Europese Commissie, die over de handel gaat. Dat moet tegengaan dat Europese bedrijven lijden onder dumppraktijken en oneerlijke staatssteun voor hun concurrenten.

Eind vorig jaar waren er 150 'handelsverdedigingsmaatregelen' van kracht, meldt de commissie. Dat waren er tien meer dan een jaar eerder. Verreweg de meeste, 99, waren gericht tegen China. Rusland (9), India (7) en de Verenigde Staten (6) volgen op grote afstand.

Voor het eerst nam de EU ook maatregelen tegen staatssteun die bijvoorbeeld China verleende aan buitenlandse bedrijven in Chinese handen. Onder meer een Egyptisch glasvezelbedrijf zou zo Europese rivalen kunnen wegconcurreren.

Het is zaak voor de EU om op haar strepen te staan, want andere landen doen dat ook meer en meer, onderstreept de commissie. Zij telde vorig jaar 178 buitenlandse maatregelen tegen Europese exporteurs.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

49 minuten geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

3 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

4 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

6 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

7 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

8 uur geleden