
EU weer vaker in actie tegen vals spel handelspartners
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is vorig jaar weer vaker in actie gekomen om Europese bedrijven te beschermen tegen oneerlijke buitenlandse concurrentie. Vooral China had het vaak gedaan.
De EU was er lang vooral op uit om handelsbelemmeringen uit de weg te ruimen, maar komt de laatste jaren meer op voor eigen bedrijven. De unie stelt zich "assertiever" op, zegt de Europese Commissie, die over de handel gaat. Dat moet tegengaan dat Europese bedrijven lijden onder dumppraktijken en oneerlijke staatssteun voor hun concurrenten.
Eind vorig jaar waren er 150 'handelsverdedigingsmaatregelen' van kracht, meldt de commissie. Dat waren er tien meer dan een jaar eerder. Verreweg de meeste, 99, waren gericht tegen China. Rusland (9), India (7) en de Verenigde Staten (6) volgen op grote afstand.
Voor het eerst nam de EU ook maatregelen tegen staatssteun die bijvoorbeeld China verleende aan buitenlandse bedrijven in Chinese handen. Onder meer een Egyptisch glasvezelbedrijf zou zo Europese rivalen kunnen wegconcurreren.
Het is zaak voor de EU om op haar strepen te staan, want andere landen doen dat ook meer en meer, onderstreept de commissie. Zij telde vorig jaar 178 buitenlandse maatregelen tegen Europese exporteurs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.
59 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.
13 uur geleden