Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU waarschuwt Xi voor negatieve gevolgen wet Hongkong

EU waarschuwt Xi voor negatieve gevolgen wet Hongkong

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft de Chinese president Xi Jinping zijn "ernstige zorgen" over Hongkong overgebracht tijdens een EU-Chinatop per video. Namens de EU waarschuwde hij voor "erg negatieve gevolgen" voor de speciale bestuurlijke regio als Peking er nieuwe veiligheidswetgeving doorvoert. Michel zei dat de neutraliteit van de Europese bedrijven in Hongkong gegarandeerd moet zijn, en riep daarnaast op tot het respecteren van politieke verscheidenheid, democratische normen en de mensenrechten in Hongkong.

Tijdens het "intense" overleg waar ook premier Li Keqiang en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen aan meededen, drong de EU er bij de Chinese leiders op aan woorden in daden om te zetten om vooruit te komen met de (handels-)relatie tussen de EU en China. Zo zijn eerdere afspraken over betere en eerlijke markttoegang niet uitgevoerd. "Er is geen vooruitgang geboekt sinds vorig jaar met de overeengekomen handelsafspraken", aldus Von der Leyen. Ze wil ook vaart maken met de onderhandelingen over een investeringsverdrag, zodat die nog dit jaar kunnen worden afgesloten.

De coronapandemie en uitdagingen op het gebied van handel, klimaat en technologie tonen volgens Von der Leyen duidelijk aan "dat het EU-China-partnerschap cruciaal is". "Maar om onze relatie verder te ontwikkelen moet ze meer op basis van regels en wederkerigheid worden gestoeld, zodat we een gelijk speelveld kunnen bereiken." Brussel overweegt wetgeving in te voeren om concurrentievervalsing door bedrijven buiten de EU, zoals Chinese staatsbedrijven, tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

26 minuten geleden
Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

1 uur geleden
Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

2 uur geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

3 uur geleden
VS geven naar verluidt Iraanse bevroren tegoeden vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.

4 uur geleden