Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU waarschuwt tegen heropenen Cypriotisch 'spookstrand'

EU waarschuwt tegen heropenen Cypriotisch 'spookstrand'

BRUSSEL (ANP) - De kans op het afnemen van de spanningen tussen Turkije en Cyprus is weer even verkeken, vreest de Europese Unie. De heropening van een verlaten Grieks-Cypriotische zeeboulevard op het door Turkije bezette noorden van het eiland stemt "diep bezorgd", zegt buitenlandchef Josep Borrell.

De betrekkingen tussen EU-landen Griekenland en Cyprus en grote buur Turkije zijn al geruime tijd ijzig, maar de laatste dagen was er hoop op voorzichtige dooi. Turkije kwam met Griekenland overeen een hotline te openen om eventuele conflicten in de kiem te smoren en riep een schip terug dat naar gas zocht in Cypriotische wateren.

Maar dinsdag kondigde de Turkse president Erdogan aan dat de 'spookwijk' Varosha in Noord-Cyprus weer opengaat. De Grieks-Cyprioten, die de ooit mondaine boulevard met grote hotels bij de Turkse inval in 1974 ontvluchten, reageerden woedend.

"Dit zal grotere spanningen veroorzaken en kan de inspanningen om de hervatting van de vredesbesprekingen bemoeilijken", waarschuwt Borrell. "Wat nu dringend gevraagd wordt is herstel van vertrouwen en niet verdere verwijdering."

Meer uit Buitenland

Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

37 minuten geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

1 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

13 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

15 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

15 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

20 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

20 uur geleden