EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie helpt Mayotte en Afrikaanse landen zoals Mozambique die zijn getroffen door de cycloon Chido. Het gaat om humanitaire noodhulp, zoals tenten, water en zorg. Er worden onder andere vijf humanitaire luchtbrugvluchten uitgevoerd, met 60 ton aan noodhulp, waaronder materiaal voor onderdak. De spullen uit EU-voorraden worden vanuit Kenia naar Mozambique gevlogen en vandaaruit verder verspreid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.
Op verzoek van Frankrijk hebben België, Duitsland, Italië en Zweden tenten en andere goederen aangeboden. Via een speciaal opgezet EU-mechanisme worden deze spullen naar de getroffen gebieden gebracht.
Mozambique krijgt negen ton aan humanitaire noodhulp. Die is bedoeld voor onder meer onderdak, water en gezondheidszorg.
"We zullen alles doen wat in onze macht ligt om Mayotte te steunen en ik dank onze lidstaten voor hun snelle steun via ons beschermingsmechanisme", zegt Hadja Lahbib, Eurocommissaris voor Gelijkheid, paraatheid en crisisbeheersing.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
7 uur geleden