Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon

EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie helpt Mayotte en Afrikaanse landen zoals Mozambique die zijn getroffen door de cycloon Chido. Het gaat om humanitaire noodhulp, zoals tenten, water en zorg. Er worden onder andere vijf humanitaire luchtbrugvluchten uitgevoerd, met 60 ton aan noodhulp, waaronder materiaal voor onderdak. De spullen uit EU-voorraden worden vanuit Kenia naar Mozambique gevlogen en vandaaruit verder verspreid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.

Op verzoek van Frankrijk hebben België, Duitsland, Italië en Zweden tenten en andere goederen aangeboden. Via een speciaal opgezet EU-mechanisme worden deze spullen naar de getroffen gebieden gebracht.

Mozambique krijgt negen ton aan humanitaire noodhulp. Die is bedoeld voor onder meer onderdak, water en gezondheidszorg.

"We zullen alles doen wat in onze macht ligt om Mayotte te steunen en ik dank onze lidstaten voor hun snelle steun via ons beschermingsmechanisme", zegt Hadja Lahbib, Eurocommissaris voor Gelijkheid, paraatheid en crisisbeheersing.

Meer uit Buitenland

Fung-wong groeit bij de Filipijnen uit tot supertyfoon

MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.

19 minuten geleden
1460 vluchten gecanceld in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.

39 minuten geleden
Doden bij zeer hoge golven bij het eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.

3 uur geleden
Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

11 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

12 uur geleden
Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

16 uur geleden