Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon

EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie helpt Mayotte en Afrikaanse landen zoals Mozambique die zijn getroffen door de cycloon Chido. Het gaat om humanitaire noodhulp, zoals tenten, water en zorg. Er worden onder andere vijf humanitaire luchtbrugvluchten uitgevoerd, met 60 ton aan noodhulp, waaronder materiaal voor onderdak. De spullen uit EU-voorraden worden vanuit Kenia naar Mozambique gevlogen en vandaaruit verder verspreid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.

Op verzoek van Frankrijk hebben België, Duitsland, Italië en Zweden tenten en andere goederen aangeboden. Via een speciaal opgezet EU-mechanisme worden deze spullen naar de getroffen gebieden gebracht.

Mozambique krijgt negen ton aan humanitaire noodhulp. Die is bedoeld voor onder meer onderdak, water en gezondheidszorg.

"We zullen alles doen wat in onze macht ligt om Mayotte te steunen en ik dank onze lidstaten voor hun snelle steun via ons beschermingsmechanisme", zegt Hadja Lahbib, Eurocommissaris voor Gelijkheid, paraatheid en crisisbeheersing.

Meer uit Buitenland

Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

31 minuten geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

2 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

2 uur geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

4 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

10 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

11 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

11 uur geleden