EU voert luchtbrugvluchten uit voor getroffenen cycloon
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie helpt Mayotte en Afrikaanse landen zoals Mozambique die zijn getroffen door de cycloon Chido. Het gaat om humanitaire noodhulp, zoals tenten, water en zorg. Er worden onder andere vijf humanitaire luchtbrugvluchten uitgevoerd, met 60 ton aan noodhulp, waaronder materiaal voor onderdak. De spullen uit EU-voorraden worden vanuit Kenia naar Mozambique gevlogen en vandaaruit verder verspreid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.
Op verzoek van Frankrijk hebben België, Duitsland, Italië en Zweden tenten en andere goederen aangeboden. Via een speciaal opgezet EU-mechanisme worden deze spullen naar de getroffen gebieden gebracht.
Mozambique krijgt negen ton aan humanitaire noodhulp. Die is bedoeld voor onder meer onderdak, water en gezondheidszorg.
"We zullen alles doen wat in onze macht ligt om Mayotte te steunen en ik dank onze lidstaten voor hun snelle steun via ons beschermingsmechanisme", zegt Hadja Lahbib, Eurocommissaris voor Gelijkheid, paraatheid en crisisbeheersing.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
1 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden