EU voert importheffing van 9 procent in op Tesla's uit China
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de importheffing voor Tesla's die in China worden gemaakt vastgesteld op 9 procent. De commissie voerde op 5 juli al hogere importheffingen voor Chinese elektrische auto's in, maar nog niet voor Tesla's uit China. De ingevoerde heffingen voor de Chinese fabrikanten werden daarnaast licht aangepast. Dat komt volgens de commissie door technische correcties op basis van opmerkingen van de Chinese autofabrikanten over de voorlopige maatregelen.
Tesla had de EU gevraagd om zijn elektrische auto's die vanuit China worden ingevoerd uit te zonderen van een hogere importheffing. Het Amerikaanse bedrijf voerde aan dat het minder profiteert van staatssteun dan Chinese branchegenoten. Tesla heeft een fabriek in Shanghai, waar meer dan de helft van de wereldwijde productie van het bedrijf plaatsvindt.
Brussel had in september een onderzoek ingesteld naar elektrische auto's uit China en oordeelde dat er sprake is van oneerlijke overheidssubsidies, waar ondernemingen in het land van profiteren. De nieuwe strafheffing voor een auto van het Chinese BYD bedraagt nu 17 procent, tegen een eerdere heffing van 17,4 procent. Voor een Geely moet 19,3 procent extra worden betaald. Eerder was dat 19,9 procent. Voor auto's van SAIC werd de heffing verlaagd van 37,6 procent naar 36,3 procent. Dat de tarieven wat lager uitvallen komt, doordat de automakers preciezere cijfers hebben aangeleverd.
Andere fabrikanten
Voor andere fabrikanten rekent de EU nu 21,3 procent. Voor bedrijven die niet meewerken bedraagt het tarief 36,3 procent, tegen een eerder tarief van 37,6 procent. De autofabrikanten hebben nog tot 30 augustus de tijd om commentaar te geven op de nieuwe tarieven. De heffingen komen bovenop de invoerrechten van 10 procent, die al worden geheven op elektrische auto's uit China.
De heffingen zijn nog altijd voorlopig. Brussel en Beijing zijn nog in overleg over het verlagen van Chinese overheidssubsidies. Als China daartoe niet bereid is, worden de importheffingen voor vijf jaar van kracht. De Europese Commissie publiceert de definitieve bevindingen van het onderzoek uiterlijk op 30 oktober 2024.
China heeft al beroep aangetekend bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) tegen de verhoging van de importtarieven op stekkerauto's door de Europese Unie. De EU stelt alle details van China's WTO-consultatieverzoek zorgvuldig te bestuderen. De commissie heeft er vertrouwen in dat het onderzoek en de voorlopige maatregelen voldoen aan de WTO-regels.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
6 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
9 uur geleden