EU-vlag komt naast Nederlandse vlag in de Eerste Kamer
DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer lukt het niet, maar in de Eerste Kamer gaat het na de zomer toch gebeuren. In de plenaire zaal komen de EU-vlag en de Nederlandse vlag naast elkaar te staan, maakte voorzitter Jan Anthonie Bruijn van de Eerste Kamer dinsdag op de laatste vergaderdag voor het zomerreces bekend.
In februari besloot de Eerste Kamer dat de Nederlandse vlag in de plenaire zaal moest komen te staan, na een motie van de PVV. Daarop kwamen D66 en PvdA met een motie om eveneens de Europese vlag een plek te geven in de chambre de réflexion. Ook die motie kreeg een meerderheid van de senatoren achter zich.
De Nederlandse driekleur hangt al sinds eind 2017 in de grote vergaderzaal van de Tweede Kamer. Dat was op initiatief van SGP en PVV. Een poging van de pro-Europese partij Volt om de EU-vlag naast de nationale driekleur te krijgen, mislukte vorig jaar juni nog.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
2 dagen geleden