EU-vlag komt naast Nederlandse vlag in de Eerste Kamer
DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer lukt het niet, maar in de Eerste Kamer gaat het na de zomer toch gebeuren. In de plenaire zaal komen de EU-vlag en de Nederlandse vlag naast elkaar te staan, maakte voorzitter Jan Anthonie Bruijn van de Eerste Kamer dinsdag op de laatste vergaderdag voor het zomerreces bekend.
In februari besloot de Eerste Kamer dat de Nederlandse vlag in de plenaire zaal moest komen te staan, na een motie van de PVV. Daarop kwamen D66 en PvdA met een motie om eveneens de Europese vlag een plek te geven in de chambre de réflexion. Ook die motie kreeg een meerderheid van de senatoren achter zich.
De Nederlandse driekleur hangt al sinds eind 2017 in de grote vergaderzaal van de Tweede Kamer. Dat was op initiatief van SGP en PVV. Een poging van de pro-Europese partij Volt om de EU-vlag naast de nationale driekleur te krijgen, mislukte vorig jaar juni nog.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
2 dagen geleden