Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt extra sancties op aan Myanmar. Drie personen gelieerd aan de militaire junta die in 2021 een staatsgreep pleegde, worden toegevoegd aan de EU-sanctielijst tegen het land dat tot 1989 Birma heette. Dat hebben de EU-landen bekendgemaakt in een persbericht.

De EU-landen hebben bovendien een bedrijf uit Myanmar op de sanctielijst gezet dat de winsten incasseert van lokale bedrijven die zich toeleggen op valse websites en cybercriminaliteit. Het bedrijf is gevestigd in de grensregio met Thailand waar behalve computerfraude ook veel mensenhandel en andere mensenrechtenschendingen plaatsvinden.

In totaal staan er nu 106 mensen en 22 instellingen op de sanctielijst die de Europese Unie in 2021 tegen Myanmar is begonnen.

Sancties

Het Verenigd Koninkrijk en Canada hebben dinsdag eveneens sancties tegen de dictatuur aangekondigd, onder meer om het de junta te bemoeilijken om aan olie en militair materieel te komen. "In Myanmar zien we een sterke uitbreiding van de georganiseerde misdaad", stelt het persbericht van de Britse regering als verklaring voor de sancties.

Ook de Europese Unie maakt zich hierover zorgen. Met onder meer de sanctie tegen het frauduleuze witwaskantoor wil de EU voorkomen dat mensenrechten worden geschonden als mensen bijvoorbeeld in de seks- of kledingindustrie moeten werken. De door de onveiligheid ontstane vluchtelingenstromen bedreigen niet alleen de stabiliteit in Myanmar zelf, maar ook die in "landen in de regio", aldus de EU.

Staatsgreep

Sinds de staatsgreep zijn in Myanmar meer dan 3 miljoen mensen op de vlucht geslagen, 18 miljoen mensen verkeren in grote nood en hebben humanitaire hulp nodig.

De mensen op de sanctielijst mogen niet meer naar Europa reizen en hun Europese tegoeden worden bevroren. Europese bedrijven mogen geen zaken doen met de instellingen op de lijst.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

54 minuten geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

2 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

2 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

3 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

4 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

5 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

5 uur geleden