Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt extra sancties op aan Myanmar. Drie personen gelieerd aan de militaire junta die in 2021 een staatsgreep pleegde, worden toegevoegd aan de EU-sanctielijst tegen het land dat tot 1989 Birma heette. Dat hebben de EU-landen bekendgemaakt in een persbericht.

De EU-landen hebben bovendien een bedrijf uit Myanmar op de sanctielijst gezet dat de winsten incasseert van lokale bedrijven die zich toeleggen op valse websites en cybercriminaliteit. Het bedrijf is gevestigd in de grensregio met Thailand waar behalve computerfraude ook veel mensenhandel en andere mensenrechtenschendingen plaatsvinden.

In totaal staan er nu 106 mensen en 22 instellingen op de sanctielijst die de Europese Unie in 2021 tegen Myanmar is begonnen.

Sancties

Het Verenigd Koninkrijk en Canada hebben dinsdag eveneens sancties tegen de dictatuur aangekondigd, onder meer om het de junta te bemoeilijken om aan olie en militair materieel te komen. "In Myanmar zien we een sterke uitbreiding van de georganiseerde misdaad", stelt het persbericht van de Britse regering als verklaring voor de sancties.

Ook de Europese Unie maakt zich hierover zorgen. Met onder meer de sanctie tegen het frauduleuze witwaskantoor wil de EU voorkomen dat mensenrechten worden geschonden als mensen bijvoorbeeld in de seks- of kledingindustrie moeten werken. De door de onveiligheid ontstane vluchtelingenstromen bedreigen niet alleen de stabiliteit in Myanmar zelf, maar ook die in "landen in de regio", aldus de EU.

Staatsgreep

Sinds de staatsgreep zijn in Myanmar meer dan 3 miljoen mensen op de vlucht geslagen, 18 miljoen mensen verkeren in grote nood en hebben humanitaire hulp nodig.

De mensen op de sanctielijst mogen niet meer naar Europa reizen en hun Europese tegoeden worden bevroren. Europese bedrijven mogen geen zaken doen met de instellingen op de lijst.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

11 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

11 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

12 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

16 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

18 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden