Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

EU, VK en Canada leggen extra sancties op aan Myanmar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt extra sancties op aan Myanmar. Drie personen gelieerd aan de militaire junta die in 2021 een staatsgreep pleegde, worden toegevoegd aan de EU-sanctielijst tegen het land dat tot 1989 Birma heette. Dat hebben de EU-landen bekendgemaakt in een persbericht.

De EU-landen hebben bovendien een bedrijf uit Myanmar op de sanctielijst gezet dat de winsten incasseert van lokale bedrijven die zich toeleggen op valse websites en cybercriminaliteit. Het bedrijf is gevestigd in de grensregio met Thailand waar behalve computerfraude ook veel mensenhandel en andere mensenrechtenschendingen plaatsvinden.

In totaal staan er nu 106 mensen en 22 instellingen op de sanctielijst die de Europese Unie in 2021 tegen Myanmar is begonnen.

Sancties

Het Verenigd Koninkrijk en Canada hebben dinsdag eveneens sancties tegen de dictatuur aangekondigd, onder meer om het de junta te bemoeilijken om aan olie en militair materieel te komen. "In Myanmar zien we een sterke uitbreiding van de georganiseerde misdaad", stelt het persbericht van de Britse regering als verklaring voor de sancties.

Ook de Europese Unie maakt zich hierover zorgen. Met onder meer de sanctie tegen het frauduleuze witwaskantoor wil de EU voorkomen dat mensenrechten worden geschonden als mensen bijvoorbeeld in de seks- of kledingindustrie moeten werken. De door de onveiligheid ontstane vluchtelingenstromen bedreigen niet alleen de stabiliteit in Myanmar zelf, maar ook die in "landen in de regio", aldus de EU.

Staatsgreep

Sinds de staatsgreep zijn in Myanmar meer dan 3 miljoen mensen op de vlucht geslagen, 18 miljoen mensen verkeren in grote nood en hebben humanitaire hulp nodig.

De mensen op de sanctielijst mogen niet meer naar Europa reizen en hun Europese tegoeden worden bevroren. Europese bedrijven mogen geen zaken doen met de instellingen op de lijst.

Meer uit Buitenland

Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

4 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

4 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

4 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

5 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

6 uur geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

6 uur geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

6 uur geleden