EU-vicevoorzitter: volgend jaar licht herstel economie Europa
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese economie ligt op koers voor een licht herstel volgend jaar. Dat heeft Eurocommissaris en vicevoorzitter van de Europese Commissie Valdis Dombrovskis gezegd in aanloop naar een vergadering van de ministers van Financiƫn van de eurolanden in Brussel.
De Europese economie gaat momenteel gebukt onder een hoge inflatie, gestegen rente en afkoelende wereldeconomie. "Het is duidelijk dat we in een periode van economische zwakte zitten. We wisten een recessie te ontlopen, maar de groei is nog steeds erg traag", aldus Dombrovskis die als commissaris verantwoordelijk is voor handel.
Hij verwacht dus wel een bescheiden opleving volgend jaar en wijst op onder meer de kracht van de arbeidsmarkt. De Europese Commissie komt naar verwachting volgende week naar buiten met nieuwe ramingen over de groei en inflatie.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zei eerder op de dag dat de Europese economie waarschijnlijk een "zachte landing" gaat maken, wat betekent dat er geen zware economische krimp wordt verwacht. Wel hebben topadviseurs van bondskanselier Olaf Scholz de economische verwachtingen voor Duitsland, de grootste economie van Europa, woensdag neerwaarts bijgesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
7 uur geleden