EU-vicevoorzitter: volgend jaar licht herstel economie Europa
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese economie ligt op koers voor een licht herstel volgend jaar. Dat heeft Eurocommissaris en vicevoorzitter van de Europese Commissie Valdis Dombrovskis gezegd in aanloop naar een vergadering van de ministers van Financiƫn van de eurolanden in Brussel.
De Europese economie gaat momenteel gebukt onder een hoge inflatie, gestegen rente en afkoelende wereldeconomie. "Het is duidelijk dat we in een periode van economische zwakte zitten. We wisten een recessie te ontlopen, maar de groei is nog steeds erg traag", aldus Dombrovskis die als commissaris verantwoordelijk is voor handel.
Hij verwacht dus wel een bescheiden opleving volgend jaar en wijst op onder meer de kracht van de arbeidsmarkt. De Europese Commissie komt naar verwachting volgende week naar buiten met nieuwe ramingen over de groei en inflatie.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zei eerder op de dag dat de Europese economie waarschijnlijk een "zachte landing" gaat maken, wat betekent dat er geen zware economische krimp wordt verwacht. Wel hebben topadviseurs van bondskanselier Olaf Scholz de economische verwachtingen voor Duitsland, de grootste economie van Europa, woensdag neerwaarts bijgesteld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
18 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
4 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
8 uur geleden