Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-vicevoorzitter in China: EU moet zichzelf wel beschermen

EU-vicevoorzitter in China: EU moet zichzelf wel beschermen

SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Unie is "niet van plan zich los te koppelen" van China, maar moet zichzelf wel beschermen wanneer haar openheid wordt misbruikt. Dat heeft vicevoorzitter van de Europese Commissie Valdis Dombrovskis zaterdag gezegd in een toespraak op een bijeenkomst in Shanghai.

De Let, tevens de Eurocommissaris voor Handel, is bezig aan een vierdaags bezoek aan China. Volgens hem is de handelsrelatie met het Aziatisch land nu "zeer onevenwichtig" en daar wil hij graag verandering in brengen. "We staan open voor concurrentie, ook voor concurrentie in de sector van elektrische voertuigen, maar de concurrentie moet eerlijk zijn", zei hij.

De reis van Dombrovskis is bedoeld om de banden met China aan te halen nadat er door de coronapandemie een tijd wat minder intensief contact was. Beide partijen zouden ook de spanningen willen bekoelen over kwesties variërend van buitenlandse investeringen tot de westerse kritiek op de nauwere banden van Beijing met Moskou na de Russische invasie van Oekraïne.

Graandeal

Het bezoek komt op een gevoelig moment. Brussel kondigde recent nog aan onderzoek te gaan doen naar Chinese subsidies voor elektrische auto's. Die financiële steun zou nadelig zijn voor Europese autofabrikanten. De Europese Commissie kan met strafmaatregelen komen zoals importheffingen op goedkope elektrische auto's uit China. De Chinese overheid reageerde dan ook verbolgen op de Europese stap.

In zijn toespraak zei Dombrovskis verder nog dat de Chinese overheid de toegang voor buitenlandse bedrijven tot het land moet verruimen en zich hard moet maken voor een stabiel ondernemingsklimaat. Ook drong de Brusselse bestuurder erop aan dat China zijn invloed aanwendt voor het nieuw leven inblazen van de graandeal tussen Rusland en Oekraïne.

Meer uit Financieel

Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

32 seconden geleden
Chipbedrijven flink hoger in AEX na investering Nvidia in Intel

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.

15 minuten geleden
Japans chemiebedrijf legt bouw Rotterdamse fabriek stil

TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.

54 minuten geleden
IMF draagt stafchef minister Bessent voor op hoge positie

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.

1 uur geleden
Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.

2 uur geleden
Trump en Starmer ondertekenen technologiepact

ELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.

2 uur geleden
Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

3 uur geleden