EU verlengt vrijstelling van sancties tegen Syrië om aardbeving
BRUSSEL (ANP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben besloten de tijdelijke vrijstelling van sancties tegen het Syrische regime tot 24 februari 2024 te verlengen. Daardoor kunnen humanitaire organisaties gemakkelijker de hulp bieden die nodig is in het begin februari door een catastrofale aardbeving getroffen land.
De aardbeving verwoestte een groot gebied in het zuidoosten van Turkije en het noordwesten van Syrië. Er kwamen meer dan 50.000 inwoners om het leven en nog steeds worden er mensen vermist. Gebouwen zijn verwoest of onbewoonbaar.
Hulpacties voor Turkije kwamen direct op gang, maar organisaties in Syrië werden belemmerd in hun werk door de sancties die de EU in 2011 had ingesteld tegen het onderdrukkende regime in Damascus. Zo is er een verbod op de levering van bepaalde goederen, diensten en geld aan organisaties of mensen die aan het regime zijn verbonden of ervan profiteren.
De EU besloot op 23 februari die sancties tijdelijk te bevriezen om humanitaire redenen, en verlengt dat nu.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
13 uur geleden