EU verlengt sancties tegen Venezuela
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie verlengt haar sancties tegen Venezuela met een jaar. Dat is volgens de 27 lidstaten nodig vanwege "de voortdurende politieke, economische, sociale en humanitaire crisis" in het Zuid-Amerikaanse land. Bovendien zijn er onder de regering van de linkse populist Nicolás Maduro aanhoudende acties die de democratie, rechtsstaat en mensenrechten ondermijnen.
De strafmaatregelen bestaan uit een wapenembargo en een verbod op de uitvoer van goederen die de machtshebbers kunnen gebruiken voor onderdrukking van de bevolking. Voor de 36 personen die op de sanctielijst staan blijft een EU-inreisverbod van kracht en ze hebben geen toegang tot eventuele tegoeden in de EU. Het gaat om personen in officiële functies die verantwoordelijk zijn voor de schending van mensenrechten en de ondermijning van democratie en rechtsstaat.
De EU hoopt met het sanctiebeleid druk te blijven uitoefenen op president Maduro en stuurt aan op "democratische oplossingen" voor politieke stabiliteit in het verpauperde land. Voor december zijn parlementsverkiezingen aangekondigd. Die worden geboycot door de Venezolaanse oppositie.
Onder meer Nederland, de Verenigde Staten en het Europees Parlement erkennen niet Maduro maar oppositieleider Juan Guaidó als de rechtmatige president van Venezuela.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".
39 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.
3 uur geledenORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.
4 uur geleden