Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU verlengt sancties Rusland om invasie Oekraïne met zes maanden

EU verlengt sancties Rusland om invasie Oekraïne met zes maanden

BRUSSEL (ANP) - De EU verlengt haar economische sancties tegen Rusland met zes maanden vanwege de voortdurende "destabiliserende acties van Rusland in Oekraïne", hebben de ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel besloten. De strafmaatregelen tegen bepaalde economische sectoren werden voor het eerst kort na de Russische annexatie van de Krim in 2014 ingevoerd en zijn sinds de invasie van Oekraïne eind februari 2022 steeds aanzienlijk uitgebreid.

De sancties worden verlengd tot 1 februari 2024. Het gaat bijvoorbeeld om beperkingen op de handel en financiering van producten en technologie die niet alleen civiel maar ook militair door Rusland zou kunnen worden gebruikt, zoals bepaalde software, chemicaliën of biologisch materiaal.

Verder staat de vervoerssector op de sanctielijst. Zo mogen Russische luchtvaartmaatschappijen niet meer op EU-luchthavens komen en zijn Russische schepen, op enkele uitzonderingen na, niet meer welkom in de Europese havens. Er geldt ook een verbod op de invoer of overdracht van ruwe olie en bepaalde aardolie­producten over zee van Rusland naar de EU.

Ook de banksector is aangepakt. Veel Russische banken hebben geen toegang meer tot de elektronische financiële berichtendienst SWIFT waarmee internationale betalingen gemakkelijker zijn. De EU heeft ook meerdere vergunningen voor omroep­activiteiten en mediakanalen opgeschort om de verspreiding van desinformatie tegen te gaan.

Meer uit Financieel

KLM: nieuwe vliegbelasting maakt Nederland duurste EU-land

SCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.

12 minuten geleden
Medeoprichter Jerry Greenfield vertrekt bij Ben & Jerry's

SOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.

53 minuten geleden
PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.

56 minuten geleden
Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

10 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

10 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

10 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

11 uur geleden