EU verleent bijna 300.000 vluchtelingen beschermde status
BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-landen hebben vorig jaar aan 295.800 vluchtelingen asiel of een andere beschermde status toegekend. 27 procent van hen waren Syriërs, 14 procent Afghanen en 13 procent Venezolanen. Nederland verleende aan 5845 vluchtelingen asiel en nam via hervestigingsprogramma’s 1875 vluchtelingen op. Het totaal aantal asielverzoeken dat werd gehonoreerd was 6 procent minder dan in 2018, meldt het Europees bureau voor de statistiek Eurostat.
Het aantal asielzoekers uit Venezuela was in 2019 bijna 40 keer groter dan in 2018. Spanje nam 35.300 Venezolanen (94 procent van het totale aantal in de EU) op. Duitsland verleende de meeste Syriërs (56.100 personen ofwel 71 procent) en Afghanen (16.200) asiel. Driekwart van de toegekende asielverzoeken kwam voor rekening van Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië.
Bijna de helft (48 procent) van de asielzoekers kreeg een erkende vluchtelingenstatus. 28 procent van de gevallen kreeg zogeheten subsidiaire bescherming. Dat betekent dat de betrokkene een zwaar risico loopt bij terugkeer naar eigen land, bijvoorbeeld een grote kans op foltering of de doodstraf. Een kwart van de aanvragers kreeg asiel op humanitaire gronden, waaronder onbegeleide minderjarigen en mensen die behoren tot een religieuze groep die in hun thuisland worden vervolgd.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
7 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
10 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
13 uur geleden