Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU verleent bijna 300.000 vluchtelingen beschermde status

EU verleent bijna 300.000 vluchtelingen beschermde status

BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-landen hebben vorig jaar aan 295.800 vluchtelingen asiel of een andere beschermde status toegekend. 27 procent van hen waren Syriërs, 14 procent Afghanen en 13 procent Venezolanen. Nederland verleende aan 5845 vluchtelingen asiel en nam via hervestigingsprogramma’s 1875 vluchtelingen op. Het totaal aantal asielverzoeken dat werd gehonoreerd was 6 procent minder dan in 2018, meldt het Europees bureau voor de statistiek Eurostat.

Het aantal asielzoekers uit Venezuela was in 2019 bijna 40 keer groter dan in 2018. Spanje nam 35.300 Venezolanen (94 procent van het totale aantal in de EU) op. Duitsland verleende de meeste Syriërs (56.100 personen ofwel 71 procent) en Afghanen (16.200) asiel. Driekwart van de toegekende asielverzoeken kwam voor rekening van Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië.

Bijna de helft (48 procent) van de asielzoekers kreeg een erkende vluchtelingenstatus. 28 procent van de gevallen kreeg zogeheten subsidiaire bescherming. Dat betekent dat de betrokkene een zwaar risico loopt bij terugkeer naar eigen land, bijvoorbeeld een grote kans op foltering of de doodstraf. Een kwart van de aanvragers kreeg asiel op humanitaire gronden, waaronder onbegeleide minderjarigen en mensen die behoren tot een religieuze groep die in hun thuisland worden vervolgd.

Meer uit Buitenland

Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

56 minuten geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

2 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

6 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

8 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

8 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

10 uur geleden