Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU verklaart gezant Venezuela tot persona non grata

EU verklaart gezant Venezuela tot persona non grata

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft te midden van een oplopende ruzie met Venezuela de gezant van dat land tot ongewenst persoon verklaard. De zet vanuit Brussel is een vergelding voor de uitzetting van de EU-ambassadeur in Caracas woensdag. Venezuela reageerde daarmee op sancties die door Brussel waren opgelegd aan het autoritaire regime van president Nicolás Maduro.

Het ongewenst verklaren van de Venezolaanse gezant in Brussel was voorgesteld door EU-buitenlandchef Josep Borrell en kon op steun van de lidstaten rekenen, staat in een verklaring. "Dit is een reactie op het besluit van de Venezolaanse regering om het hoofd van de EU-delegatie in Venezuela tot persona non grata te verklaren", stond er ook in. "De EU beschouwt dit als volkomen onterecht en in strijd met het doel van de EU om de betrekkingen te verbeteren en samenwerkingen aan te gaan met andere landen."

Op woensdag maakte de Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza bekend dat de EU-ambassadeur het land in 72 uur moest hebben verlaten. Die mededeling kwam twee dagen nadat de Europese ministers van Buitenlandse Zaken het eens waren geworden over sancties tegen 19 Venezolaanse functionarissen wegens "het ondermijnen van de democratie".

De Europese sancties tegen Venezuela werden uitgebreid naar aanleiding van de parlementsverkiezingen in december, die door president Maduro werden gewonnen na een boycot door de oppositie. Tot de omstreden verkiezingen had de oppositie formeel de meerderheid in het parlement, hoewel dat door Maduro terzijde was geschoven. Oppositieleider Juan Guaidó wordt onder meer door de EU en de Verenigde Staten beschouwd als het legitieme staatshoofd van het door economische crisis geplaagde Zuid-Amerikaanse land.

Meer uit Buitenland

Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

27 minuten geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

1 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

4 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

4 uur geleden
Afghanistan meldt 400 doden bij luchtaanval op ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.

4 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

6 uur geleden