EU verdenkt fabrikant van hondenmedicijn van saboteren rivaal
BRUSSEL (ANP) - Een Amerikaanse fabrikant van een geneesmiddel voor honden met een vorm van reuma heeft geprobeerd een concurrerend middel uit de schappen te houden, denkt de Europese Commissie. Zij heeft een officieel onderzoek ingesteld naar Zoetis, dat moet uitwijzen of het bedrijf de Europese concurrentieregels heeft geschonden.
Zoetis, 's werelds grootste maker van dierenmedicijnen, verkoopt het artrosemiddel Librela om gewrichtspijn bij met name oudere honden te verlichten. Deze pijnbestrijder is in de Europese Unie nu nog de enige in zijn soort, maar er diende zich een alternatief aan. Zoetis sneed dat alternatief echter de pas af, vermoedt de commissie. Het bedrijf kocht het op, zette de ontwikkeling stop en weigert het over te dragen aan de concurrent die het in de EU op de markt mocht brengen.
Als Zoetis inderdaad de regels heeft overtreden die de vrije concurrentie in Europa waarborgen, kan de commissie het bedrijf beboeten. Zo'n boete kan oplopen tot 10 procent van de mondiale jaaromzet.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
11 uur geleden