Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-top wil druk op fabrikanten om arme landen vaccins te leveren

EU-top wil druk op fabrikanten om arme landen vaccins te leveren

BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders willen dat de Europese Commissie rechtstreeks met de fabrikanten gaat onderhandelen om de levering van Covid-19-vaccins aan armere landen te versnellen. De vaccindonaties komen maar niet op gang als gevolg van praktische problemen. De leiders spraken op hun top in Brussel nogmaals hun solidariteit met andere delen van de wereld uit.

De EU-landen hebben gezamenlijk en individueel voor de komende maanden honderden miljoenen doses toegezegd om te delen met de rest van de wereld, en onder meer gratis vaccins naar armere landen te sturen via het vaccinatieprogramma Covax van de Wereldgezondheidsorganisatie. Maar er komt nog weinig van terecht. De vaccins kunnen het best rechtstreeks vanuit de fabriek worden geleverd maar daar moet van alles voor geregeld worden.

Ook de Nederlandse toezegging van 21 miljoen doses voor Covax wordt met een half miljoen daadwerkelijk geleverde prikken bij lange nog niet gehaald, blijkt uit donderdag door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vrijgegeven cijfers.

De leiders maken zich zorgen over het achterblijven van vaccinaties omdat daardoor de pandemie onnodig lang voortduurt. Niet alleen elders in de wereld, maar ook binnen de EU lopen sommige landen, regio’s of grote steden achter op het doel om 70 procent van de volwassenen volledig te vaccineren.

Meer uit Buitenland

Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

19 minuten geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

3 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

5 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

7 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

7 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

11 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

13 uur geleden