Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-top wil druk op fabrikanten om arme landen vaccins te leveren

EU-top wil druk op fabrikanten om arme landen vaccins te leveren

BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders willen dat de Europese Commissie rechtstreeks met de fabrikanten gaat onderhandelen om de levering van Covid-19-vaccins aan armere landen te versnellen. De vaccindonaties komen maar niet op gang als gevolg van praktische problemen. De leiders spraken op hun top in Brussel nogmaals hun solidariteit met andere delen van de wereld uit.

De EU-landen hebben gezamenlijk en individueel voor de komende maanden honderden miljoenen doses toegezegd om te delen met de rest van de wereld, en onder meer gratis vaccins naar armere landen te sturen via het vaccinatieprogramma Covax van de Wereldgezondheidsorganisatie. Maar er komt nog weinig van terecht. De vaccins kunnen het best rechtstreeks vanuit de fabriek worden geleverd maar daar moet van alles voor geregeld worden.

Ook de Nederlandse toezegging van 21 miljoen doses voor Covax wordt met een half miljoen daadwerkelijk geleverde prikken bij lange nog niet gehaald, blijkt uit donderdag door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vrijgegeven cijfers.

De leiders maken zich zorgen over het achterblijven van vaccinaties omdat daardoor de pandemie onnodig lang voortduurt. Niet alleen elders in de wereld, maar ook binnen de EU lopen sommige landen, regio’s of grote steden achter op het doel om 70 procent van de volwassenen volledig te vaccineren.

Meer uit Buitenland

Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

3 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

4 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

4 uur geleden
Iran wil weten of VS Duitse basis mogen gebruiken in oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.

5 uur geleden
Golfstaten mogen voor 16,5 miljard dollar wapens kopen van VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.

5 uur geleden
Japanse premier: alleen Trump kan wereldvrede bereiken

WASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.

5 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse F-35 te hebben geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.

5 uur geleden