Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-top: rechtsstaatconflict met Polen 'in dialoog' oplossen

EU-top: rechtsstaatconflict met Polen 'in dialoog' oplossen

BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben op een top in Brussel in een "serene sfeer" met de Poolse premier gesproken over het rechtsstaatconflict met Polen. Premier Mark Rutte drong aan op strafmaatregelen, maar vooral 'de grote drie', Duitsland, Frankrijk en Italië bepleiten volgens EU-bronnen om met elkaar te blijven praten. "Politieke dialoog blijft nodig om oplossingen te vinden", was volgens een ingewijde de conclusie van de ruim twee uur durende discussie.

De Poolse premier Mateusz Morawiecki dreef de ruzie over de aantasting van de Poolse rechtspraak en het gezag van het EU-recht de afgelopen dagen op de spits. Onder anderen Rutte toog naar Brussel met het voornemen om om stevige stappen tegen Polen te vragen.

Maar in aanloop naar de top predikte onder meer bondskanselier Angela Merkel al kalmte en was het zelfs even de vraag of de leiders zich überhaupt over de kwestie zouden buigen. De discussie bleek toch onontkoombaar, maar voorzitter Charles Michel deed moeite om te voorkomen dat die snel op straat zou komen te liggen.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

51 minuten geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

1 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

3 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

8 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

10 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

11 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

11 uur geleden