Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU tevreden dat Schiphol Amerikaanse JetBlue toch ruimte gunt

EU tevreden dat Schiphol Amerikaanse JetBlue toch ruimte gunt

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is tevreden dat Schiphol de Amerikaanse vliegmaatschappij JetBlue dit jaar toch toegang blijft bieden tot de luchthaven. De prijsvechter zou de dupe worden van de voorgenomen krimp van Schiphol, maar het vliegveld zwichtte voor bezwaren van Brussel en de Verenigde Staten. De "maatregelen" die de commissie voorbereidde, zijn voorlopig van tafel.

JetBlue dreigde door het ruimtegebrek van Schiphol komend zomerseizoen niet de gewenste start- en landingsrechten te krijgen. Dat zou de vrije concurrentie kunnen schaden bij trans-Atlantische vluchten, waarschuwde de Europese Commissie. De komst van de nieuwe prijsvechter was volgens de commissie juist nodig als alternatief voor KLM en haar partners en de twee andere grote luchtvaartallianties. Die domineren de vluchten naar de VS en andere bestemmingen aan de andere kant van de oceaan.

JetBlue begon vorig jaar met vluchten tussen Schiphol en New York en Schiphol en Boston. Dat kwam reizigers ten goede, vindt de Europese Commissie. De komst van de prijsvechter "blies de concurrentie nieuw leven in", waar voorheen partners KLM en Delta en het grote United Airlines het rijk alleen hadden. Een nieuwkomer "was nodig om de marktverstoring te verhelpen" door de nauwe samenwerking tussen de grote vliegmaatschappijen.

Slots alsnog gekregen

De commissie, die de werking van de vrije markt in de EU bewaakt, constateert dat JetBlue nu toch kan blijven vliegen tussen Schiphol en de VS. Alle zogeheten slots die de maatschappij daarvoor nodig heeft, heeft zij uiteindelijk alsnog gekregen. "Consumenten zal daardoor niet een keuze worden onthouden, in een tijd van een sterke vraag naar trans-Atlantische diensten."

De commissie zal blijven opletten hoe Schiphol straks de rechten voor volgend jaar verdeelt, waarschuwt zij.

Meer uit Financieel

Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

4 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

6 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

6 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

8 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

9 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

10 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

15 uur geleden