Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU tevreden dat Schiphol Amerikaanse JetBlue toch ruimte gunt

EU tevreden dat Schiphol Amerikaanse JetBlue toch ruimte gunt

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is tevreden dat Schiphol de Amerikaanse vliegmaatschappij JetBlue dit jaar toch toegang blijft bieden tot de luchthaven. De prijsvechter zou de dupe worden van de voorgenomen krimp van Schiphol, maar het vliegveld zwichtte voor bezwaren van Brussel en de Verenigde Staten. De "maatregelen" die de commissie voorbereidde, zijn voorlopig van tafel.

JetBlue dreigde door het ruimtegebrek van Schiphol komend zomerseizoen niet de gewenste start- en landingsrechten te krijgen. Dat zou de vrije concurrentie kunnen schaden bij trans-Atlantische vluchten, waarschuwde de Europese Commissie. De komst van de nieuwe prijsvechter was volgens de commissie juist nodig als alternatief voor KLM en haar partners en de twee andere grote luchtvaartallianties. Die domineren de vluchten naar de VS en andere bestemmingen aan de andere kant van de oceaan.

JetBlue begon vorig jaar met vluchten tussen Schiphol en New York en Schiphol en Boston. Dat kwam reizigers ten goede, vindt de Europese Commissie. De komst van de prijsvechter "blies de concurrentie nieuw leven in", waar voorheen partners KLM en Delta en het grote United Airlines het rijk alleen hadden. Een nieuwkomer "was nodig om de marktverstoring te verhelpen" door de nauwe samenwerking tussen de grote vliegmaatschappijen.

Slots alsnog gekregen

De commissie, die de werking van de vrije markt in de EU bewaakt, constateert dat JetBlue nu toch kan blijven vliegen tussen Schiphol en de VS. Alle zogeheten slots die de maatschappij daarvoor nodig heeft, heeft zij uiteindelijk alsnog gekregen. "Consumenten zal daardoor niet een keuze worden onthouden, in een tijd van een sterke vraag naar trans-Atlantische diensten."

De commissie zal blijven opletten hoe Schiphol straks de rechten voor volgend jaar verdeelt, waarschuwt zij.

Meer uit Financieel

Meerderheid Nederlanders bezorgd over stijgende brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.

1 uur geleden
Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

14 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

16 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

18 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

20 uur geleden
Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

1 dag geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

1 dag geleden