Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-subidie voor aanleg drie waterstoftankstations in Nederland

EU-subidie voor aanleg drie waterstoftankstations in Nederland

BRUSSEL (ANP) - Nederland en elf andere EU-landen krijgen geld uit Brussel voor het installeren van laadpalen en waterstoftankstations. De Europese Commissie heeft 26 projecten in de twaalf lidstaten geselecteerd en stelt daar in totaal 189 miljoen euro voor ter beschikking, heeft ze bekendgemaakt. Zo zal de aanleg in Nederland van drie waterstoftankstations voor lichte en zware voertuigen door de EU worden gesubsidieerd.

Het geld is bedoeld voor de bouw van infrastructuur voor alternatieve brandstoffen langs het zogeheten Trans-Europees Transport Netwerk (TEN-T) van wegen, spoor- en vaarwegen die met elkaar verbonden zijn. Volgens de commissie gaat het in totaal om circa 2000 oplaadpunten en 63 waterstoftankstations. Vier projecten zijn gericht op de elektrificatie van grondafhandelingsdiensten op luchthavens, onder meer op het Parijse vliegveld Orly.

De andere landen waar Brussel subsidie aan geeft zijn Estland, Frankrijk, Finland, Duitsland, Griekenland, Italië, Letland, Polen, Roemenië, Spanje en Zweden. Volgens de commissie kloppen steeds meer bedrijven aan in Brussel voor financiering van groene projecten. "Dat toont aan dat de vervoerssector vastbesloten is om over te stappen op duurzame oplossingen", meent vervoerscommissaris Adina Vălean.

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

1 minuut geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

3 minuten geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

1 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

2 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

3 uur geleden