Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU stuurt vliegtuigen naar Egypte met hulpgoederen voor Gaza

EU stuurt vliegtuigen naar Egypte met hulpgoederen voor Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt vliegtuigen met hulpgoederen voor Gaza naar het aangrenzende Egypte. De eerste twee vluchten vertrekken nog deze week, laat de Europese Commissie weten. Ze brengen medicijnen, verzorgingsartikelen en goederen om dakloze Gazanen onderdak te verschaffen.

De vluchten maken deel uit van een "humanitaire luchtbrug" die de EU wil opzetten om de nood in de Gazastrook te lenigen. Het overbevolkte en straatarme gebied wordt sinds de bloedige aanval van Hamas op Israël gebombardeerd. Het zet zich schrap voor een inval van Israëlische grondtroepen.

Om de hulp van Egypte naar Gaza te brengen moet de grens "zonder verdere vertraging worden geopend", onderstreept Eurocommissaris voor rampbestrijding Janez Lenarcic. Egypte houdt vol dat dat niet kan wegens het optreden van Israël. Eenmaal in de Gazastrook "moeten hulpverleners hun werk kunnen doen, namelijk hulp verlenen aan wie dat nodig heeft en het redden van levens", aldus Lenarcic.

De hulpgoederen komen van VN-kinderhulporganisatie UNICEF. Mochten hulporganisaties ter plaatse erom vragen dan liggen er volgens de commissie ook spullen uit de Europese noodarsenalen klaar.

Meer uit Buitenland

Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

48 minuten geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

49 minuten geleden
Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

1 uur geleden
Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg

GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.

2 uur geleden
Rusland claimt dat Oekraïne achter aanslag op generaal zat

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".

2 uur geleden
Frankrijk wil Groenlanders steunen door consulaat te openen

NUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan ​​door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
Rechtbank Polen beveelt arrestatie oud-minister wegens corruptie

WARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.

3 uur geleden