EU stuurt middelen tegen biologische of kernramp naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt 300.000 beschermingspakken, 5600 liter ontsmettingsmiddel en materiaal voor ontsmettingsoperaties naar Oekraïne om patiënten te kunnen behandelen in geval van een chemische, biologische of radiologische aanval of kernramp. Daarnaast krijgt het land beademingsapparatuur, infusiepompen en bewakingsmonitoren voor ziekenhuizen en beschermende kleding voor zorgpersoneel. De spullen hebben een waarde van 11,3 miljoen euro.
De middelen komen uit een strategische voorraad die de EU de afgelopen maanden heeft opgebouwd, mede uit zorg over de Russische invasie van Oekraïne en de dreiging van een nucleaire, chemische, biologische of radiologische aanval. In april werden al 3 miljoen kaliumjodidepillen naar Oekraïne gestuurd.
De regering in Kiev had zelf om de spullen gevraagd. Ze worden geleverd vanuit opslagplaatsen in Duitsland, Zweden, Denemarken, Roemenië, Hongarije en Griekenland.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden