Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU stuurt extra vliegtuigen met noodhulp voor Gaza

EU stuurt extra vliegtuigen met noodhulp voor Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt de komende twee weken nog eens zes vliegtuigen met hulpgoederen naar de Gazastrook. Het eerste toestel vertrekt vrijdag en brengt onder meer medicijnen, andere medicamenten en onderwijsmaterialen.

De laatste dagen kan er weer mondjesmaat noodhulp het door Israël belegerde Gaza in. De inwoners van de dichtbevolkte en arme kuststrook, waar Hamas de dienst uitmaakt, hebben volgens hulporganisaties aan alles tekort.

Afgelopen week werden de eerste tientallen vrachtwagens met hulpgoederen vanuit Egypte de grens overgelaten en dat moeten er volgens de EU veel meer worden. De EU roept op om gevechtspauzes in te stellen om zulke konvooien mogelijk te maken.

Eerder werd bekend dat het demissionaire kabinet op aandringen van de Tweede Kamer 15 miljoen euro extra uittrekt voor humanitaire hulp aan Gaza. Dat geld is bestemd voor met name water, voedsel en medicijnen. Eerder stelde Nederland al 10 miljoen euro beschikbaar voor het gebied.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

4 minuten geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

1 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

1 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

1 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

8 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

10 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

13 uur geleden