Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU stuurt extra vliegtuigen met noodhulp voor Gaza

EU stuurt extra vliegtuigen met noodhulp voor Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt de komende twee weken nog eens zes vliegtuigen met hulpgoederen naar de Gazastrook. Het eerste toestel vertrekt vrijdag en brengt onder meer medicijnen, andere medicamenten en onderwijsmaterialen.

De laatste dagen kan er weer mondjesmaat noodhulp het door Israël belegerde Gaza in. De inwoners van de dichtbevolkte en arme kuststrook, waar Hamas de dienst uitmaakt, hebben volgens hulporganisaties aan alles tekort.

Afgelopen week werden de eerste tientallen vrachtwagens met hulpgoederen vanuit Egypte de grens overgelaten en dat moeten er volgens de EU veel meer worden. De EU roept op om gevechtspauzes in te stellen om zulke konvooien mogelijk te maken.

Eerder werd bekend dat het demissionaire kabinet op aandringen van de Tweede Kamer 15 miljoen euro extra uittrekt voor humanitaire hulp aan Gaza. Dat geld is bestemd voor met name water, voedsel en medicijnen. Eerder stelde Nederland al 10 miljoen euro beschikbaar voor het gebied.

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

1 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

4 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

5 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

5 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

7 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden