EU-strategie voor tegenmaatregelen VS-tarieven blijft geheim
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nog niets kwijt over eventuele tegenmaatregelen van de Europese Unie tegen de importheffing op aluminium en staal van 25 procent die Donald Trump heeft aangekondigd. "We hebben nu nog niet het volledige beeld", zei een woordvoerder van de Commissie dinsdag. De Verenigde Staten hebben nog geen details over het decreet van Trump gepubliceerd. "Er is nog een hoop onduidelijk."
Het is echter ook deel van de strategie om de VS niet wijzer dan nodig te maken, zei een andere woordvoerder. Daarom wordt nog niets gezegd over het type maatregelen waar de Commissie aan denkt en het tijdstip waarop die door de Europese Commissie worden genomen.
Het invoeren van handelstarieven is de exclusieve bevoegdheid van de EU, voegde een woordvoerder daaraan toe. Het is niet de bedoeling dat individuele lidstaten op eigen houtje met de Amerikanen gaan onderhandelen.
Uitwisselen van standpunten
Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft dinsdagmiddag in Parijs een ontmoeting met de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance. Het is de eerste keer na de verkiezing van Trump dat de top van de Europese Commissie direct contact heeft met de top van de nieuwe Amerikaanse regering. Een door Von der Leyen gehoopt gesprek met Trump is er nog steeds niet van gekomen.
Een agenda met bespreekpunten tussen Von der Leyen en Vance is er volgens een woordvoerder van de Europese Commissie nog niet. "Het gaat om het uitwisselen van standpunten. Het zal over veel meer gaan dan over importheffingen", aldus de woordvoerder. Ze schat in dat de eerste ontmoeting naar verwachting tussen de 30 en 45 minuten zal duren.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.
16 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek doet naar de gang van zaken rond het overnamebod op het Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat bevestigt VEB-directeur Gerben Everts na berichtgeving van BNR. Het aan de AEX genoteerde InPost maakte volgens de VEB pas laat en te beknopt melding van het overnamebod. Daardoor zijn beleggers mogelijk gedupeerd en kunnen mensen met voorkennis hebben geprofiteerd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds het najaar van 2023. Gevolg is dat ook de prijzen aan de pomp zullen oplopen, meldt UnitedConsumers. Het consumentencollectief schrijft de stijging toe aan een hogere olieprijs en geopolitieke onrust.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt erop dat de handelscommissie van het Europees Parlement een stemming over de handelsdeal met de VS weer op pauze wil zetten. Eerder zeiden de Groenen en de sociaaldemocraten de deal al te willen pauzeren vanwege twijfels over de betrouwbaarheid van de VS door nieuwe tarieven. Nu zegt ook de grootste partij EVP tegen Bloomberg "geen andere optie te zien" dan de stemming erover uit te stellen totdat er duidelijkheid is.
1 uur geledenSLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.
1 uur geleden