Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft voor het eerst schenders wapenembargo Libië

EU straft voor het eerst schenders wapenembargo Libië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt voor het eerst sancties op aan schenders van het wapenembargo voor Libië. Het gaat om een Turkse en om een Jordaanse vrachtrederij en een Kazachstaanse vliegmaatschappij. Daarnaast worden twee Libiërs bestraft voor het schenden van de mensenrechten.

De drie bedrijven hebben wapens en andere benodigdheden voor de gewapende strijd naar Libië vervoerd, stelden de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag vast. Hun Europese banktegoeden worden bevroren. Ook mogen Europese bedrijven geen zaken meer met ze doen.

Het wapenembargo dat voor Libië van kracht is moet helpen een eind te maken aan de slepende burgeroorlog in het Noord-Afrikaanse land. Een EU-land als Frankrijk beticht Turkije er al langer van dat het niet alleen als beschermheer, maar ook als wapenleverancier van de regering in Tripoli optreedt en zo olie op het vuur gooit.

De EU bestraft nog eens twee Libiërs wegens het schenden van de mensenrechten tijdens de burgeroorlog. Militieleider Mahmoud al-Werfalli, een bondgenoot van krijgsheer Khalifa Haftar, en mensenhandelaar Moussa Diab mogen niet langer naar de EU reizen en hun tegoeden worden bevroren.

De EU heeft wegens hun aandeel in het geweld in Libië nu zeventien mensen een inreisverbod opgelegd. Negentien bedrijven en andere organisaties en 21 personen kunnen niet meer bij hun Europese tegoeden.

Meer uit Buitenland

Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

25 minuten geleden
Meerdere doden in Peru na crash toeristenvliegtuig

NAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.

35 minuten geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

3 uur geleden
Franse premier: natuurbranden goeddeels onder controle

PARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.

4 uur geleden
Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

5 uur geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

7 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

8 uur geleden