Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft Kremlin-ideoloog en organisatoren schijnreferenda

EU straft Kremlin-ideoloog en organisatoren schijnreferenda

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft sancties opgelegd aan een ultranationalistische Russische denker, de organisatoren van de schijnreferenda in bezet Oekraïens gebied en een aantal onderministers van defensie en andere raderen in de Russische oorlogsmachine. Ook de Russische kiesraad en defensie-industrie worden gestraft.

Het nieuwe sanctiepakket, dat is bedoeld als antwoord op de illegale annexatie door Rusland van vier Oekraïense provincies, bevat ook een prijsplafond voor Russische olie en een aantal andere economische strafmaatregelen. Hoe hoog die maximumprijs voor olie wordt, moet de EU nog afspreken met haar bondgenoten van de G7. Deze grote economieën, waaronder de Verenigde Staten, kwamen als eerste met het plan.

De Russische filosoof Aleksandr Doegin, geregeld versleten voor huisideoloog van president Vladimir Poetin, mag de EU niet meer in en ziet eventuele bezittingen daar bevroren. Hetzelfde geldt voor een aantal Russisch gezinde bestuurders uit de ingelijfde regio's. Ook twee artiesten die de oorlog luidkeels aanmoedigen staan op de nieuwe sanctielijst, evenals de topman van wapenfabrikant Kalasjnikov.

Verdere sancties

Daarnaast verbiedt de EU ook de import van onder meer de resterende producten van de staalindustrie uit Rusland. De export van opnieuw een aantal voor defensie belangrijke goederen, maar ook consumentenproducten wordt verboden. En het omzeilen van de sancties, door Europese producten bijvoorbeeld door te verkopen aan Rusland, kan de daders voortaan zelf op sancties komen te staan.

Sinds het begin van de oorlog heeft de EU een eind gemaakt aan ongeveer een derde van haar export naar Rusland. Van de goederenstroom in omgekeerde richting is zelfs bijna 60 procent verboden, zeggen EU-bronnen.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

39 minuten geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

44 minuten geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

2 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

2 uur geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

5 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

5 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

7 uur geleden