EU straft Kremlin-ideoloog en organisatoren schijnreferenda
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft sancties opgelegd aan een ultranationalistische Russische denker, de organisatoren van de schijnreferenda in bezet Oekraïens gebied en een aantal onderministers van defensie en andere raderen in de Russische oorlogsmachine. Ook de Russische kiesraad en defensie-industrie worden gestraft.
Het nieuwe sanctiepakket, dat is bedoeld als antwoord op de illegale annexatie door Rusland van vier Oekraïense provincies, bevat ook een prijsplafond voor Russische olie en een aantal andere economische strafmaatregelen. Hoe hoog die maximumprijs voor olie wordt, moet de EU nog afspreken met haar bondgenoten van de G7. Deze grote economieën, waaronder de Verenigde Staten, kwamen als eerste met het plan.
De Russische filosoof Aleksandr Doegin, geregeld versleten voor huisideoloog van president Vladimir Poetin, mag de EU niet meer in en ziet eventuele bezittingen daar bevroren. Hetzelfde geldt voor een aantal Russisch gezinde bestuurders uit de ingelijfde regio's. Ook twee artiesten die de oorlog luidkeels aanmoedigen staan op de nieuwe sanctielijst, evenals de topman van wapenfabrikant Kalasjnikov.
Verdere sancties
Daarnaast verbiedt de EU ook de import van onder meer de resterende producten van de staalindustrie uit Rusland. De export van opnieuw een aantal voor defensie belangrijke goederen, maar ook consumentenproducten wordt verboden. En het omzeilen van de sancties, door Europese producten bijvoorbeeld door te verkopen aan Rusland, kan de daders voortaan zelf op sancties komen te staan.
Sinds het begin van de oorlog heeft de EU een eind gemaakt aan ongeveer een derde van haar export naar Rusland. Van de goederenstroom in omgekeerde richting is zelfs bijna 60 procent verboden, zeggen EU-bronnen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.
3 uur geleden