Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft kinderen van president Nicaragua

EU straft kinderen van president Nicaragua

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie neemt nieuwe strafmaatregelen tegen het regime in Nicaragua. Onder anderen twee kinderen van de autoritaire president Ortega, die van het landsbestuur een familiebedrijf maakt, worden gestraft.

Nicaragua glijdt onder leiding van voormalig marxistisch guerrillastrijder Ortega steeds verder af, constateren de EU-landen. Ze wijzen op de schijnverkiezingen van afgelopen najaar, die de president won na het buiten spel zetten van iedere serieuze tegenstander.

Ruim anderhalf jaar geleden legde de EU kopstukken van het regime voor het eerst sancties op. Onder hen waren al de first lady en mogelijke opvolger van Ortega, een van hun zonen en een aantal vertrouwelingen. Daar komen nu ook zoon Laureano en dochter Camila bij. Zij probeerden niet alleen carrière te maken als operazanger en fotomodel, maar hebben net als zes van hun zussen en broers ook prominente posten in het regime.

Media en bankwezen

Ook de leiding van de kiesraad en die van de toezichthouder op de media en het bankwezen worden gestraft. Zij allen mogen de EU niet meer in. Eventuele tegoeden op banken in de unie worden bevroren. Europese bedrijven en burgers mogen geen zaken meer met hen doen.

Die laatste twee sancties gelden ook voor de kiesraad, de mediatoezichthouder en de nationale politie. Die hebben een belangrijke aandeel in het onderdrukken en muilkorven van de oppositie, stelt de EU.

De Verenigde Staten hebben in samenspraak met onder meer de EU ook nieuwe maatregelen getroffen om Nicaragua op het pad naar democratisch herstel te krijgen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington legt visumbeperkingen op aan 116 personen die schuldig zouden zijn aan ondermijning van de democratie, onder wie burgemeesters, aanklagers, militairen en politiemensen. Daarnaast zijn sancties opgelegd aan zes mensen omdat ze voor het "corrupte" Ortega-Murillo-regime werken of hebben gewerkt. Washington brengt in herinnering dat er 170 mensen om politieke redenen in de gevangenis zitten.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro noemt zichzelf werkelijk gekozen president Brazilië

MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.

3 uur geleden
Trump eist terugtrekking Senaatskandidaat Alaska na NYT-artikel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.

3 uur geleden
Bij Spaans treinongeluk betrokken verkeersleider ondervraagd

MADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.

5 uur geleden
Rechter die Maduro-zaak behandelde (92) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.

5 uur geleden
Onderzoek: bouwstenen voor leven op aarde kwamen niet van kometen

CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.

5 uur geleden
Woensdagavond een minuut stilte in Spanje om treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.

5 uur geleden
Meer landen stemmen tegen VN-resolutie Cuba na lobby VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.

5 uur geleden