Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft kinderen van president Nicaragua

EU straft kinderen van president Nicaragua

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie neemt nieuwe strafmaatregelen tegen het regime in Nicaragua. Onder anderen twee kinderen van de autoritaire president Ortega, die van het landsbestuur een familiebedrijf maakt, worden gestraft.

Nicaragua glijdt onder leiding van voormalig marxistisch guerrillastrijder Ortega steeds verder af, constateren de EU-landen. Ze wijzen op de schijnverkiezingen van afgelopen najaar, die de president won na het buiten spel zetten van iedere serieuze tegenstander.

Ruim anderhalf jaar geleden legde de EU kopstukken van het regime voor het eerst sancties op. Onder hen waren al de first lady en mogelijke opvolger van Ortega, een van hun zonen en een aantal vertrouwelingen. Daar komen nu ook zoon Laureano en dochter Camila bij. Zij probeerden niet alleen carrière te maken als operazanger en fotomodel, maar hebben net als zes van hun zussen en broers ook prominente posten in het regime.

Media en bankwezen

Ook de leiding van de kiesraad en die van de toezichthouder op de media en het bankwezen worden gestraft. Zij allen mogen de EU niet meer in. Eventuele tegoeden op banken in de unie worden bevroren. Europese bedrijven en burgers mogen geen zaken meer met hen doen.

Die laatste twee sancties gelden ook voor de kiesraad, de mediatoezichthouder en de nationale politie. Die hebben een belangrijke aandeel in het onderdrukken en muilkorven van de oppositie, stelt de EU.

De Verenigde Staten hebben in samenspraak met onder meer de EU ook nieuwe maatregelen getroffen om Nicaragua op het pad naar democratisch herstel te krijgen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington legt visumbeperkingen op aan 116 personen die schuldig zouden zijn aan ondermijning van de democratie, onder wie burgemeesters, aanklagers, militairen en politiemensen. Daarnaast zijn sancties opgelegd aan zes mensen omdat ze voor het "corrupte" Ortega-Murillo-regime werken of hebben gewerkt. Washington brengt in herinnering dat er 170 mensen om politieke redenen in de gevangenis zitten.

Meer uit Buitenland

Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

11 minuten geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

53 minuten geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

1 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

1 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

2 uur geleden
Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

2 uur geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

3 uur geleden