Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft kinderen van president Nicaragua

EU straft kinderen van president Nicaragua

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie neemt nieuwe strafmaatregelen tegen het regime in Nicaragua. Onder anderen twee kinderen van de autoritaire president Ortega, die van het landsbestuur een familiebedrijf maakt, worden gestraft.

Nicaragua glijdt onder leiding van voormalig marxistisch guerrillastrijder Ortega steeds verder af, constateren de EU-landen. Ze wijzen op de schijnverkiezingen van afgelopen najaar, die de president won na het buiten spel zetten van iedere serieuze tegenstander.

Ruim anderhalf jaar geleden legde de EU kopstukken van het regime voor het eerst sancties op. Onder hen waren al de first lady en mogelijke opvolger van Ortega, een van hun zonen en een aantal vertrouwelingen. Daar komen nu ook zoon Laureano en dochter Camila bij. Zij probeerden niet alleen carrière te maken als operazanger en fotomodel, maar hebben net als zes van hun zussen en broers ook prominente posten in het regime.

Media en bankwezen

Ook de leiding van de kiesraad en die van de toezichthouder op de media en het bankwezen worden gestraft. Zij allen mogen de EU niet meer in. Eventuele tegoeden op banken in de unie worden bevroren. Europese bedrijven en burgers mogen geen zaken meer met hen doen.

Die laatste twee sancties gelden ook voor de kiesraad, de mediatoezichthouder en de nationale politie. Die hebben een belangrijke aandeel in het onderdrukken en muilkorven van de oppositie, stelt de EU.

De Verenigde Staten hebben in samenspraak met onder meer de EU ook nieuwe maatregelen getroffen om Nicaragua op het pad naar democratisch herstel te krijgen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington legt visumbeperkingen op aan 116 personen die schuldig zouden zijn aan ondermijning van de democratie, onder wie burgemeesters, aanklagers, militairen en politiemensen. Daarnaast zijn sancties opgelegd aan zes mensen omdat ze voor het "corrupte" Ortega-Murillo-regime werken of hebben gewerkt. Washington brengt in herinnering dat er 170 mensen om politieke redenen in de gevangenis zitten.

Meer uit Buitenland

Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

44 minuten geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

2 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

4 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

7 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

9 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

10 uur geleden
Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

13 uur geleden