Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU straft elf coupplegers Myanmar

EU straft elf coupplegers Myanmar

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt strafmaatregelen tegen elf mensen die zij verantwoordelijk houdt voor de staatsgreep in Myanmar en het neerslaan van de protesten daartegen. Het gaat alsmaar slechter in het Zuidoost-Aziatische land, aldus EU-buitenlandchef Josep Borrell.

Het leger, dat begin februari weer de macht greep in Myanmar, probeert de protestbeweging tegen de coup met harde hand te kop in te drukken. Dat geweld eiste al honderden levens. Een "ondraaglijk" aantal inmiddels, vindt de Duitse buitenlandminister Heiko Maas, die maandag met minister Stef Blok en hun andere EU-collega's strafmaatregelen tegen Myanmar heeft afgesproken. De gestraften mogen niet langer de EU in en kunnen niet meer bij geld dat ze daar kunnen hebben ondergebracht.

De EU waakt voor sancties die de Myanmarese bevolking raken, maar wil proberen de inkomsten van het leger af te knijpen. Mogelijk beslissen de buitenlandministers bedrijven aan te pakken die in handen zijn van de strijdkrachten.

Meer uit Buitenland

VS-vicepresident: geen overleg Zelensky met Poetin voor Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden
Netanyahu belooft 'de klus te klaren' tegen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.

3 uur geleden
Palestijnse strijders vuren raketten af op Israël

GAZA (ANP/DPA) - Strijders van de Palestijnse organisatie Islamitische Jihad hebben vanuit de Gazastrook raketten afgeschoten op Israëlische grensplaatsen. Doelen zouden twee kibboetsen zijn geweest.

6 uur geleden
Oekraïense droneaanval op Russische olieraffinaderij

SARATOV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een Russische olieraffinaderij in de regio Saratov te hebben geraakt bij een droneaanval. Volgens de Oekraïense krijgsmacht ontstond er brand op het terrein en vonden er explosies plaats.

7 uur geleden
Duitse zoo doodt tijgerwelpjes, moeder zorgt niet voor kroost

LEIPZIG (ANP/DPA) - De dierentuin van het Oost-Duitse Leipzig heeft drie pasgeboren tijgerwelpjes laten inslapen. De moeder had niet voor haar kroost gezorgd. De drie kleine Amoertijgers wordt zo lijden en een hongerdood bespaard, aldus de zoo. Het met de hand grootbrengen geldt als uit den boze bij het op de juiste manier houden van wilde dieren.

7 uur geleden
Drie mannen opgepakt om beklimmen Eiffeltoren en parachutesprong

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft drie mannen opgepakt die zonder toestemming de Eiffeltoren hadden beklommen, meldt Le Parisien. Een van hen was erin geslaagd om met een parachute naar beneden te springen voordat hij werd gearresteerd.

7 uur geleden
Oekraïne claimt herovering dorp in regio Soemy

BEZSALIVKA (ANP/AFP) - Oekraïne zegt een dorp te hebben heroverd op de Russen in de regio Soemy. Rusland was daar eerder dit jaar juist bezig met een opmars, maar volgens Kyiv is daar de afgelopen weken een einde aan gekomen.

8 uur geleden