
EU steunt tweede termijn voor IMF-baas Georgieva
BRUSSEL (ANP) - Topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds lijkt verzekerd van nog eens vijf jaar aan het hoofd van het IMF. Ze heeft de steun van de EU-landen, en Europa levert vanouds de IMF-baas.
De ministers van Financiën van alle EU-landen zien graag een tweede termijn voor Georgieva als leider van de VN-organisatie die de financiële stabiliteit in de wereld bewaakt, zegt minister Vincent Van Peteghem van huidig EU-voorzitter België. De 70-jarige Bulgaarse gaf vrijdag al te kennen daarvoor wel in te zijn. Haar eerste termijn loopt in september af.
"Ik denk dat Kristalina de afgelopen paar jaar krachtig leiderschap aan de dag heeft gelegd, in het bijzonder tijdens ongekende crises", zei Van Peteghem met een verwijzing naar onder meer de coronacrisis. Hij hoopt dat het IMF het "zo snel mogelijk" eens wordt over de benoeming.
Onder andere Nederland, Duitsland en Frankrijk spraken zich eerder al voor Georgieva uit. De voormalig eurocommissaris was in 2019 de opvolger van de Française Christine Lagarde, die het hoofd werd van de Europese Centrale Bank. Ze versloeg toen de Nederlander Jeroen Dijsselbloem.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
4 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
6 uur geleden