EU-steun toch mogelijk voor mossel- en oesterkwekers
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse mossel- en oesterkwekers komen in aanmerking voor Europese steun in verband met de coronacrisis. Het Europees Parlement stemde vrijdag met grote meerderheid (606 voor, 71 tegen en 14 onthoudingen) voor een aanpassing in EU-wetgeving waardoor de zwaar getroffen sector toch kan worden gecompenseerd voor het verlies aan inkomen.
Door een definitiekwestie dreigden de schelpdierkwekers buiten de boot te vallen voor EU-steun voor de visserij. Dat is nu rechtgezet. Naast compensatie voor aanbodbeperking kan de sector ook aankloppen voor compensatie van inkomensverlies en steun voor aanvullende opslagkosten. Het is aan landbouwminister Carola Schouten om te besluiten of ze de EU-regeling voor Nederland opent.
"Dit is een prachtig resultaat. Als de horeca nog lang dicht blijft, zouden veel mossel- en oesterbedrijven deze hulp wel eens hard nodig kunnen hebben", reageert Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP).
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
15 uur geleden