EU stelt 63 miljoen beschikbaar voor noodhulp Beiroet
BRUSSEL (ANP/DPA) - De EU verstrekt 30 miljoen euro extra voor noodhulp aan Libanon. Het geld is een aanvulling op de 33 miljoen euro die al zijn toegezegd onmiddellijk na de explosie in Beiroet, bericht de Europese Commissie zondag tijdens de online-donorconferentie.
Het geld zal via de Verenigde Naties en andere organisaties onder streng toezicht naar Libanon worden gekanaliseerd en zal worden gebruikt om de zwaarst getroffen mensen te helpen.
"In deze kritieke uren biedt de EU onderdak, medische noodhulp, water en sanitaire voorzieningen en voedselhulp. De Europese Unie is vastbesloten het Libanese volk op korte en lange termijn te helpen", aldus Janez Lenarcic, EU-commissaris voor crisisbestrijding.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
47 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden