Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU steekt miljoenen in spoor en binnenvaart Nederland

EU steekt miljoenen in spoor en binnenvaart Nederland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie steekt 125 miljoen euro in onder meer Amsterdam Centraal Station, de haven van IJmuiden en Limburgse binnenvaarthavens. Ook voor het uitbreiden van de spoorverbinding tussen Nederland en Duitsland trekt de EU geld uit.

De meeste projecten maken deel uit van wat Brussel de ruggengraat van het Europese vervoersnet noemt. Ook voor het verbeteren van de verbindingen met Oekraïne worden tientallen miljoenen uitgetrokken, zijn de lidstaten overeengekomen. Er ligt in totaal 6,2 miljard euro klaar.

Spoorbeheerder ProRail krijgt meer dan 70 miljoen om Amsterdam CS verder klaar te maken voor extra vracht en passagiers. De haven van IJmuiden wordt uitgerust om van daaruit windparken op zee te kunnen aanleggen en onderhouden. Ook binnenvaarthavens in Limburg en een spoorlijn van Venlo naar Duitsland krijgen steun. De binnenvaart kan ook enkele miljoenen tegemoetzien voor een verkeersinformatiesysteem. En er komt geld voor onderzoek naar treinverbindingen in het havengebied tussen Terneuzen en Gent.

Ook de luchtverkeersleiding in veel EU-landen kan op subsidie rekenen. Daarvan profiteert Nederland eveneens mee.

Meer uit Binnenland

Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

6 minuten geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

43 minuten geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

1 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

1 uur geleden
Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

3 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

7 uur geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

15 uur geleden