EU steekt miljoenen in spoor en binnenvaart Nederland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie steekt 125 miljoen euro in onder meer Amsterdam Centraal Station, de haven van IJmuiden en Limburgse binnenvaarthavens. Ook voor het uitbreiden van de spoorverbinding tussen Nederland en Duitsland trekt de EU geld uit.
De meeste projecten maken deel uit van wat Brussel de ruggengraat van het Europese vervoersnet noemt. Ook voor het verbeteren van de verbindingen met Oekraïne worden tientallen miljoenen uitgetrokken, zijn de lidstaten overeengekomen. Er ligt in totaal 6,2 miljard euro klaar.
Spoorbeheerder ProRail krijgt meer dan 70 miljoen om Amsterdam CS verder klaar te maken voor extra vracht en passagiers. De haven van IJmuiden wordt uitgerust om van daaruit windparken op zee te kunnen aanleggen en onderhouden. Ook binnenvaarthavens in Limburg en een spoorlijn van Venlo naar Duitsland krijgen steun. De binnenvaart kan ook enkele miljoenen tegemoetzien voor een verkeersinformatiesysteem. En er komt geld voor onderzoek naar treinverbindingen in het havengebied tussen Terneuzen en Gent.
Ook de luchtverkeersleiding in veel EU-landen kan op subsidie rekenen. Daarvan profiteert Nederland eveneens mee.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
5 uur geleden