EU steekt geld in modernisering leger Noord-Macedonië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie trekt 9 miljoen euro uit om het leger van Noord-Macedonië op te trekken naar Europese maatstaven. De EU bekommert zich de laatste tijd meer om landen op de Westelijke Balkan als Noord-Macedonië, mede om te voorkomen dat die zich wenden tot Rusland en China.
Het geld "onderstreept de sterke betrokkenheid van de EU bij de veiligheid en stabiliteit van de regio duidelijk", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "We staan ervoor om ons gezamenlijke werk met toekomstige lidstaten in de Westelijke Balkan aan veiligheid en defensie te versterken." Noord-Macedonië is al jaren kandidaat-lid van de unie.
De miljoenen, uit hetzelfde fonds als waar de EU uit put om wapenleveringen voor Oekraïne te vergoeden, zijn met name bedoeld voor het beter uitrusten van de lichte infanterie van Noord-Macedonië. Dat moet ervoor zorgen dat die kan blijven samenwerken met andere Europese legers in gezamenlijke missies.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
43 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
45 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
46 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
3 uur geleden