Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU steekt geld in modernisering leger Noord-Macedonië

EU steekt geld in modernisering leger Noord-Macedonië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie trekt 9 miljoen euro uit om het leger van Noord-Macedonië op te trekken naar Europese maatstaven. De EU bekommert zich de laatste tijd meer om landen op de Westelijke Balkan als Noord-Macedonië, mede om te voorkomen dat die zich wenden tot Rusland en China.

Het geld "onderstreept de sterke betrokkenheid van de EU bij de veiligheid en stabiliteit van de regio duidelijk", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "We staan ervoor om ons gezamenlijke werk met toekomstige lidstaten in de Westelijke Balkan aan veiligheid en defensie te versterken." Noord-Macedonië is al jaren kandidaat-lid van de unie.

De miljoenen, uit hetzelfde fonds als waar de EU uit put om wapenleveringen voor Oekraïne te vergoeden, zijn met name bedoeld voor het beter uitrusten van de lichte infanterie van Noord-Macedonië. Dat moet ervoor zorgen dat die kan blijven samenwerken met andere Europese legers in gezamenlijke missies.

Meer uit Buitenland

Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

10 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

58 minuten geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

1 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

1 uur geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden