EU steekt geld in modernisering leger Noord-Macedonië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie trekt 9 miljoen euro uit om het leger van Noord-Macedonië op te trekken naar Europese maatstaven. De EU bekommert zich de laatste tijd meer om landen op de Westelijke Balkan als Noord-Macedonië, mede om te voorkomen dat die zich wenden tot Rusland en China.
Het geld "onderstreept de sterke betrokkenheid van de EU bij de veiligheid en stabiliteit van de regio duidelijk", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "We staan ervoor om ons gezamenlijke werk met toekomstige lidstaten in de Westelijke Balkan aan veiligheid en defensie te versterken." Noord-Macedonië is al jaren kandidaat-lid van de unie.
De miljoenen, uit hetzelfde fonds als waar de EU uit put om wapenleveringen voor Oekraïne te vergoeden, zijn met name bedoeld voor het beter uitrusten van de lichte infanterie van Noord-Macedonië. Dat moet ervoor zorgen dat die kan blijven samenwerken met andere Europese legers in gezamenlijke missies.
Meer uit Buitenland
CHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
1 minuut geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
5 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
7 uur geleden