EU steekt geld in modernisering leger Noord-Macedonië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie trekt 9 miljoen euro uit om het leger van Noord-Macedonië op te trekken naar Europese maatstaven. De EU bekommert zich de laatste tijd meer om landen op de Westelijke Balkan als Noord-Macedonië, mede om te voorkomen dat die zich wenden tot Rusland en China.
Het geld "onderstreept de sterke betrokkenheid van de EU bij de veiligheid en stabiliteit van de regio duidelijk", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "We staan ervoor om ons gezamenlijke werk met toekomstige lidstaten in de Westelijke Balkan aan veiligheid en defensie te versterken." Noord-Macedonië is al jaren kandidaat-lid van de unie.
De miljoenen, uit hetzelfde fonds als waar de EU uit put om wapenleveringen voor Oekraïne te vergoeden, zijn met name bedoeld voor het beter uitrusten van de lichte infanterie van Noord-Macedonië. Dat moet ervoor zorgen dat die kan blijven samenwerken met andere Europese legers in gezamenlijke missies.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
48 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
11 uur geleden