
EU stapt naar WTO om handelstarieven VS
BRUSSEL (ANP) - De EU stapt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) vanwege de importheffingen van de Verenigde Staten. Brussel doet dat vanwege de algemene importheffing van 10 procent en de heffing van 25 procent op staal en aluminium. Eerder stapten ook al China en Canada naar de WTO om de nieuwe handelstarieven van de VS.
"De EU is er ondubbelzinnig van overtuigd dat deze tarieven flagrante schendingen vormen van fundamentele WTO-regels", schrijft de Europese Commissie.
De klachten van China en Canada zullen waarschijnlijk op niets uitlopen. Hoewel de WTO een soort arbiter is als het aankomt op vrije wereldhandel, heeft Trump in 2019 de organisatie zo goed als lamgelegd. Dat heeft hij gedaan door te weigeren nieuwe leden voor de belangrijkste geschillencommissie te benoemen.
Ertoe doen
Dat de EU desondanks naar de WTO stapt, is omdat ze de handelstarieven niet helemaal onbeantwoord wil laten, zei een bron bij de Commissie. "Het doel van de EU is vooral om te bevestigen dat internationaal overeengekomen regels ertoe doen", stelt de Commissie.
Voordat het tot een officiële klacht komt, zullen de VS en de EU eerst in gesprek hierover gaan. Die gesprekken zullen ergens in de komende weken plaatsvinden, aldus de EU-bron.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag kritiek geuit op de uitspraak van een handelsrechtbank die zijn verregaande handelstarieven ongeldig verklaarde. Hij noemde het oordeel verkeerd en sprak de hoop uit dat het Hooggerechtshof de beslissing zou terugdraaien.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het secretariaat van de Verenigde Naties werkt aan het schrappen van ongeveer 6900 banen. Dat meldt Reuters op basis van een interne memo die het persbureau heeft ingezien. Het zou gaan om een inkrimping van 20 procent op een begroting van 3,7 miljard dollar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het enthousiasme op de aandelenmarkten over een blokkade van de importheffingen van president Donald Trump was donderdag van korte duur. Op de beursvloeren in Azië, Europa en New York was aanvankelijk sprake van duidelijke koerswinsten. Bij het slot van de handel op Wall Street was daar echter weinig meer van over, nadat een Amerikaans hof van beroep de woensdag bevolen blokkade van een groot deel van Trumps heffingen had opgeschort, nu er nog een beroepsprocedure loopt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Webwinkelconcern Amazon mag voortaan artikelen van The New York Times gebruiken voor het trainen van kunstmatige-intelligentiemodellen. De bekende Amerikaanse krant maakte dit donderdag bekend als haar eerste licentiedeal voor AI.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat mogelijk al vrijdag het Hooggerechtshof vragen in te grijpen als een federaal hof van beroep niet onmiddellijk de uitspraak opschort waarin wordt gesteld dat de meeste importheffingen van de president onwettig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag de meest verstrekkende importheffingen van president Donald Trump weer van kracht verklaard. Dat gebeurde een dag nadat een handelsrechtbank had geoordeeld dat Trump zijn bevoegdheid had overschreden bij het opleggen van deze heffingen en een onmiddellijke blokkade ervan had bevolen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De failliete vrouwenkledingketen Gerry Weber maakt in Nederland een doorstart in sterk afgeslankte vorm. Op ten minste acht plaatsen in het land blijven winkels met damesmode van het merk bestaan. De nieuwe exploitant gaat door met minstens dertig van de oorspronkelijke 175 medewerkers.
9 uur geleden