EU staat open voor cryptomunten, maar met regulering
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie staat open voor crypto's zoals bitcoin of een digitale euro, maar de regelgeving moet eerst worden aangescherpt om fraude te voorkomen. Dat zei EU-commissaris voor Binnenlandse Zaken Ylva Johansson op een veiligheidsconferentie in München.
"Ik voel me niet ongemakkelijk bij digitale valuta, maar we moeten ze wel goed reguleren", aldus Johansson. Ze wijst er onder andere op dat criminele organisaties en terroristen geen misbruik moeten kunnen maken van de anonimiteit die sommige netwerken bieden. Johansson erkende dat ze een beetje als een "spelbreker" leek op te treden tijdens de bijeenkomst door de nadruk te leggen op regelgeving en fraudepreventie.
Haar verklaring maakt duidelijk dat Europa ontvankelijker is voor crypto's dan China. Het Aziatische land verbood onlangs alle transacties met crypto's.
Het panel werd ook bijgewoond door Sam Bankman-Fried, topman en medeoprichter van cryptobeurs FTX, en de Duitse ondernemer Christian Angermayer, die medeoprichter is van vermogensbeheerder Cryptology Asset Group. Bankman-Fried erkende de risico's van het gebruik van crypto's door criminelen. Hij zei evenwel dat platforms de toezichtmechanismen sterk hebben verbeterd.
Angermayer zei dat "financiële instellingen vaak hun eigen belangen beschermen" terwijl miljarden over de hele wereld zonder bankrekening zijn afgesneden van het financiële systeem. Volgens hem kan deze situatie worden verholpen door onder andere munteenheden zoals de Amerikaanse dollar en de euro te digitaliseren.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
5 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
8 uur geleden