Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU sluit onverwacht snel deal over steun Oekraïne, mét Hongarije

EU sluit onverwacht snel deal over steun Oekraïne, mét Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Alle 27 Europese regeringsleiders zijn onverwacht snel akkoord gegaan met een nieuw steunpakket van 50 miljard euro voor Oekraïne. Ook Hongarije, dat lang dwars lag, heeft ermee ingestemd, meldt voorzitter Charles Michel van de raad van regeringsleiders. "We hebben een deal", schrijft hij op X.

De EU-top die in het teken zou staan van het geld voor Oekraïne, was officieel nog niet begonnen toen Michel de deal meldde. De leiders van de drie grootste EU-landen, de voorzitter van de Europese Commissie en Michel praatten vooraf op de Hongaarse premier Viktor Orbán in.

Orbán eiste de mogelijkheid om de hulp ieder jaar alsnog met een veto te blokkeren, maar daar wilden de anderen niet aan. Er is nu afgesproken dat de hulp geregeld tegen het licht wordt gehouden, zeggen EU-diplomaten. Hongarije krijgt geen veto.

De EU-leiders voerden de druk op Orbán de afgelopen dagen op. Op de top in december omzeilden ze verzet van Hongarije tegen een andere tegemoetkoming aan Oekraïne door een truc uit te halen. Maar ditmaal bleek het niet nodig dat Orbán even de zaal verliet zodat de anderen hun plannen konden doorzetten.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

1 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

2 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

3 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

3 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

4 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

4 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden