EU sluit met 400 miljoen euro aan bij wereldwijd coronaverband
BRUSSEL (ANP) - De EU sluit zich aan bij het internationale initiatief onder de regie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om de ontwikkeling van medicijnen en vaccins tegen Covid-19 te versnellen en voor iedereen ter wereld toegankelijk te maken. De Europese Commissie stelt 400 miljoen euro voor het COVAX geheten samenwerkingsverband beschikbaar via garanties, maakte commissievoorzitter Ursula von der Leyen in Brussel bekend.
"Geen land, geen continent, kan het coronavirus in zijn eentje verslaan. We moeten onze krachten bundelen", aldus Von der Leyen. De Europese bijdrage moet vooral landen met een laag of gemiddeld inkomen helpen om toekomstige vaccins te kunnen kopen.
Brussel is namens de 27 EU-landen aan het onderhandelen met verscheidene farmaceuten voor de levering van vaccins die worden ontwikkeld als die effectief en veilig blijken te zijn. Het dagelijks EU-bestuur heeft al deals gesloten met een vijftal fabrikanten voor de levering van potentieel honderden miljoenen doses.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
5 uur geleden