Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: Shein moet regels consumentenbescherming beter naleven

EU: Shein moet regels consumentenbescherming beter naleven

BRUSSEL (ANP) - De van oorsprong Chinese modewebwinkel Shein moet meer doen bij het naleven van Europese regels voor consumentenbescherming, anders dreigen er boetes. Dat zeggen het netwerk van nationale consumentenautoriteiten CPC en de Europese Commissie na onderzoek van verkooppraktijken van Shein, dat bij onlineshoppers vooral bekend staat om zijn goedkope fastfashionkleding.

Het onderzoek werd in februari aangekondigd. Volgens de onderzoekers worden op het platform van Shein bijvoorbeeld nepkortingen aangeboden of worden producten met misleidende informatie of duurzaamheidsclaims verkocht. Ook kunnen klanten onder druk worden gezet om snel spullen aan te schaffen door valse deadlines voor aankopen te stellen. Verder is Shein volgens de onderzoekers moeilijk bereikbaar voor vragen of klachten van consumenten.

Shein krijgt nu een maand de tijd om te reageren en toezeggingen te doen om consumenten beter te beschermen tegen misleidende praktijken. Dan kan het gesprek worden aangegaan met Shein. Als Shein geen actie onderneemt kunnen boetes worden opgelegd. Het onderzoek gaat in de tussentijd gewoon door.

Aanpassingen aan website

Het onderzoek wordt mede geleid door de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ACM zegt dat Shein de website moet aanpassen, zodat deze voldoet aan de regels. De toezichthouder wijst daarbij ook op oneerlijke concurrentie voor webshops die zich wel aan de regels houden.

"Shein is in veel Europese landen actief. Omdat het in al die landen de rechten van consumenten schendt, is het belangrijk om hiertegen samen een vuist te maken. Samen moeten we ervoor zorgen dat de overtredingen worden gestopt. Dat is goed voor consumenten. En voor online aanbieders die zich wel aan de regels houden", zegt ACM-bestuurslid Martijn Ridderbos.

Singapore

Shein werd opgericht in China en is nu gevestigd in Singapore. "Alle bedrijven die zich richten op EU-consumenten moeten volgens onze regels spelen. De actie van vandaag is een duidelijke boodschap: we zullen niet schromen om e-commerceplatformen ter verantwoording te roepen waar ze ook zijn gevestigd", stelt Eurocommissaris Michael McGrath (Consumentenbescherming).

Meer uit Financieel

Miljoenenboete voor Qantas om onterechte corona-ontslagen

CANBERRA (ANP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft een boete van 90 miljoen Australische dollar (ruim 50 miljoen euro) gekregen voor het onterecht ontslaan van 1800 grondmedewerkers tijdens de coronapandemie.

44 minuten geleden
Air Canada schort plannen voor hervatting vluchten op

MONTREAL (ANP/AFP) - Air Canada heeft zijn plan voor de hervatting van vluchten opgeschort, meldt de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding voor het besluit is dat de Canadese vakbond voor overheidspersoneel zijn leden had opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen en weer aan het werk te gaan.

10 uur geleden
Israëlische economie krimpt door oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het afgelopen kwartaal onverwacht gekrompen, vooral doordat de twaalfdaagse oorlog met Iran in juni het bedrijfsleven vrijwel volledig tot stilstand bracht.

14 uur geleden
Air Canada beëindigt staking na ingrijpen Canadese overheid

MONTREAL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air Canada hervat zijn vluchten later op de dag, na aanwijzing van de Canadese overheid om een staking te beëindigen. Alle stakende cabinebemanningsleden moeten uiterlijk om 20.00 uur Nederlandse tijd het werk hervatten.

18 uur geleden
Brussel wil dat huishoudens hun spaargeld gaan beleggen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel is van plan om biljoenen euro's aan spaargeld van Europese huishoudens vrij te maken door mensen te stimuleren om te beleggen in aandelen. De Europese Unie ziet daarbij Zweden als voorbeeld.

20 uur geleden
Air Canada schrapt opnieuw vluchten door staking cabinepersoneel

MONTREAL (ANP/AFP) - Door een driedaagse staking van het cabinepersoneel van Air Canada worden ook zondag veel vluchten van de Canadese luchtvaartmaatschappij geannuleerd. Hierdoor gaan ook enkele vluchten tussen Schiphol en de Canadese steden Montreal en Toronto niet door, blijkt uit vluchtinformatie van Schiphol.

21 uur geleden
Onderzoek in VS naar 'sensuele' gesprekken Meta-bots met kinderen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een senator in de Verenigde Staten heeft een onderzoek aangekondigd naar chatbots van Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp. Hij wil opheldering over gesprekken tussen kinderen en chatbots die werken met geavanceerde kunstmatige intelligentie. Meta zou zijn AI-chatbots expliciet hebben toegestaan om "romantische of sensuele" gesprekken te voeren met kinderen, berichtte persbureau Reuters deze week.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!