Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-sancties voor Rusland om inlijven Krim met jaar verlengd

EU-sancties voor Rusland om inlijven Krim met jaar verlengd

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie verlengt de economische sancties die voor de Krim gelden sinds Rusland het inlijfde. Ze duren nog minstens een jaar langer. Producten van het Oekraïense schiereiland komen de EU niet in en Europese bedrijven mogen onder meer niet bouwen, investeren of vakanties organiseren op de Krim.

De strafmaatregelen tegen het schiereiland zijn van kracht sinds de annexatie door Rusland in 2014. Rusland schond met die daad volgens de EU het internationaal recht. Sindsdien is het alleen nog maar bergafwaarts gegaan met de verstandhouding tussen Moskou en Brussel.

De EU heeft Rusland zelf ook economische sancties opgelegd. Die worden waarschijnlijk een dezer dagen ook verlengd. Er gelden bovendien strafmaatregelen voor Russen en Russische bedrijven en organisaties die een aandeel zouden hebben in de ondermijning van de soevereiniteit van Oekraïne, op de Krim maar ook in het oosten van het land.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

27 minuten geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

1 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

1 uur geleden
Iraanse minister gaat zich voorbereiden op gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".

3 uur geleden
Bill en Hillary Clinton gaan toch getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.

4 uur geleden
Rechter laat Haïtianen voorlopig beschermde status in VS behouden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.

4 uur geleden