EU: Russisch nepnieuws over coronavirus veel gedeeld
BRUSSEL (ANP) - Russische regeringsgezinde media blijven de wereld bestoken met desinformatie over het coronavirus. De site 'EU vs Disinfo’ van de EU-buitenlanddienst telde deze week dertig nieuwe gevallen, die tienduizenden commentaren en likes opleverden op sociale media als Facebook, Twitter, Pinterest en Reddit.
De dienst stelde een maand geleden vast dat pro-Kremlin-kanalen als RT (Russia Today) paniek en wantrouwen over het virus willen vergroten om de gezondheidscrisis te verergeren. De populairste poging deze week, met bijna 10.000 likes op Facebook, was een artikel in het Arabisch waarin wordt gesteld dat de EU haar partners niet bijstaat terwijl Rusland en China dat wel zouden doen.
Een ander voorbeeld is een stuk waarin wordt beweerd dat Microsoft-medeoprichter Bill Gates achter het virus zit. Hij zou microchips in de hoofden van mensen willen planten om te bepalen wie er is getest en vaccinaties willen verplichten. Dit verhaal verscheen op 116 Arabischtalige websites.
Verder werden berichten verspreid waarin de EU en NAVO als falend of kwaadwillend worden neergezet. Ook op YouTube worden filmpjes met corona-nepnieuws veel bekeken, aldus EU vs Disinfo. Die gaf eerder een overzicht van verspreiding van desinformatie in het Engels, Spaans, Italiaans, Duits en Frans.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
59 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden