Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: Russisch nepnieuws over coronavirus veel gedeeld

EU: Russisch nepnieuws over coronavirus veel gedeeld

BRUSSEL (ANP) - Russische regeringsgezinde media blijven de wereld bestoken met desinformatie over het coronavirus. De site 'EU vs Disinfo’ van de EU-buitenlanddienst telde deze week dertig nieuwe gevallen, die tienduizenden commentaren en likes opleverden op sociale media als Facebook, Twitter, Pinterest en Reddit.

De dienst stelde een maand geleden vast dat pro-Kremlin-kanalen als RT (Russia Today) paniek en wantrouwen over het virus willen vergroten om de gezondheidscrisis te verergeren. De populairste poging deze week, met bijna 10.000 likes op Facebook, was een artikel in het Arabisch waarin wordt gesteld dat de EU haar partners niet bijstaat terwijl Rusland en China dat wel zouden doen.

Een ander voorbeeld is een stuk waarin wordt beweerd dat Microsoft-medeoprichter Bill Gates achter het virus zit. Hij zou microchips in de hoofden van mensen willen planten om te bepalen wie er is getest en vaccinaties willen verplichten. Dit verhaal verscheen op 116 Arabischtalige websites.

Verder werden berichten verspreid waarin de EU en NAVO als falend of kwaadwillend worden neergezet. Ook op YouTube worden filmpjes met corona-nepnieuws veel bekeken, aldus EU vs Disinfo. Die gaf eerder een overzicht van verspreiding van desinformatie in het Engels, Spaans, Italiaans, Duits en Frans.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 minuut geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

4 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

6 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

6 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

10 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

10 uur geleden