EU roept wereld op om niet ook Oekraïense rebellen te erkennen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie vraagt andere landen dringend om niet het voorbeeld van Rusland te volgen en twee afvallige Oekraïense regio's als onafhankelijke staten te erkennen. Volg dit "illegale besluit" niet, maant buitenlandchef Josep Borrell.
Er is nog geen ander land dat in navolging van Rusland de rebellenrepublieken Donetsk en Loehansk als onafhankelijke staatjes beschouwt. Mogelijk zijn zeer van Moskou afhankelijke bondgenoten als Belarus daartoe wel bereid.
Rusland tekende eerder op de dag veiligheidsverdragen met Donetsk en Loehansk. Daarin is vastgelegd dat Moskou en de separatisten in buitenlandbeleid en defensie samen optrekken. Rusland moet die afspraken niet gebruiken als rechtvaardiging om verdere militaire stappen te nemen tegen Oekraïne, waarschuwt Borrell.
De hoogste diplomaat van de EU dringt er nog maar eens bij het Kremlin op aan de erkenning van de beide regio's in te trekken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.
44 minuten geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij is het nu definitief tot een breuk gekomen. Veertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij, onder wie oud-premier Mateusz Morawiecki.
1 uur geledenALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag tien doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is voor het eerst aan het werk gegaan in de nieuwe noordelijke vestiging van het premierskantoor Downing Street 10 in Manchester, de stad waar hij tot voor kort burgemeester was. Burnham sprak van "misschien wel de beste dag van mijn leven".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.
2 uur geleden