Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU roept Venezuela op alle politieke gevangenen vrij te laten

EU roept Venezuela op alle politieke gevangenen vrij te laten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept de autoriteiten van Venezuela op om een einde te maken aan "alle onrechtvaardige en willekeurige detenties" en om alle politieke gevangenen onvoorwaardelijk vrij te laten. "Wij dringen er bij de autoriteiten op aan om de volledige eerbiediging van de mensenrechten te waarborgen, waaronder het recht op vreedzame vergadering en de vrijheid van meningsuiting", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag in een verklaring.

Sinds de verkiezingsdag van 28 juli vorig jaar zijn de repressie en intimidatie tegen de oppositie en het maatschappelijk middenveld en hun families opgevoerd en verscherpt, stelt Kallas. De Venezolaanse autoriteiten dwingen daarmee hun eigen burgers "in angst te leven of in ballingschap te gaan". Volgens Kallas zijn inmiddels meer dan 2500 burgers, onder wie minderjarigen, gearresteerd.

Kallas stelt verder dat de vrijdag geïnaugureerde president Nicolás Maduro geen legitimiteit van een democratisch gekozen president heeft. Volgens openbaar beschikbare kopieën van verkiezingsverslagen ('actas') blijkt dat een meerderheid van de Venezolanen op oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft gestemd. De electorale autoriteiten spreken dat tegen en riepen Maduro uit tot winnaar.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

6 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

3 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

6 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

7 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

7 uur geleden