EU roept op tot staakt-het-vuren in Libië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept de partijen in Libië op onmiddellijk de vijandelijkheden te beëindigen en het VN-wapenembargo strikt na te leven. "Er is geen militaire oplossing in Libië", zei EU-buitenlandchef Josep Borrell na afloop van spoedoverleg in Brussel met de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Duitsland, Italië en Groot-Brittannië.
De spanningen in Libië lopen op nu krijgsheer Khalifa Haftar, die vecht tegen de internationaal erkende regering in Tripoli, maandag meldde dat zijn troepen Sirte onder de voet hebben gelopen. Regeringsgezinde milities hebben volgens eigen zeggen dinsdag de strategisch belangrijke kuststad verlaten om onnodig bloedvergieten te voorkomen.
De Libische premier Fayez al-Sarraj, die in hoofdstad Tripoli wordt belegerd door de troepen van Haftar, heeft Turkije om hulp gevraagd. Borrell zei dat de EU tegen het sturen van Turkse troepen is.
Volgens de Italiaanse minister Luigi Di Maio vormt Libië een terroristisch risico voor Europa. Vrijdag buigen de 28 EU-ministers van Buitenlandse Zaken zich over nadere stappen. Ze praten dan ook over de ontwikkelingen in Iran, dat zich uit het atoomakkoord zegt terug te trekken.
Meer uit Buitenland
KROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
15 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
50 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
1 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In delen van Spanje is code oranje afgekondigd vanwege extreme hitte en het daardoor verhoogde risico op natuurbranden. Volgens Weeronline staat het land snikhete dagen te wachten, met in het zuidoosten temperaturen richting de 45 graden.
1 uur geleden