Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU roept op tot staakt-het-vuren in Libië

EU roept op tot staakt-het-vuren in Libië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept de partijen in Libië op onmiddellijk de vijandelijkheden te beëindigen en het VN-wapenembargo strikt na te leven. "Er is geen militaire oplossing in Libië", zei EU-buitenlandchef Josep Borrell na afloop van spoedoverleg in Brussel met de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Duitsland, Italië en Groot-Brittannië.

De spanningen in Libië lopen op nu krijgsheer Khalifa Haftar, die vecht tegen de internationaal erkende regering in Tripoli, maandag meldde dat zijn troepen Sirte onder de voet hebben gelopen. Regeringsgezinde milities hebben volgens eigen zeggen dinsdag de strategisch belangrijke kuststad verlaten om onnodig bloedvergieten te voorkomen.

De Libische premier Fayez al-Sarraj, die in hoofdstad Tripoli wordt belegerd door de troepen van Haftar, heeft Turkije om hulp gevraagd. Borrell zei dat de EU tegen het sturen van Turkse troepen is.

Volgens de Italiaanse minister Luigi Di Maio vormt Libië een terroristisch risico voor Europa. Vrijdag buigen de 28 EU-ministers van Buitenlandse Zaken zich over nadere stappen. Ze praten dan ook over de ontwikkelingen in Iran, dat zich uit het atoomakkoord zegt terug te trekken.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden in Panama na zware aardbeving

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.

27 minuten geleden
Doden en gewonden in Oekraïne na nieuwe aanvallen

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker acht levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.

29 minuten geleden
Leider Taiwan: meer geld naar defensie om oorlog te voorkomen

TAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.

1 uur geleden
Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

3 uur geleden
Enkele gewonden na zware aardbeving Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.

3 uur geleden
Orkaan Isaias komt aan land in Florida

DESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.

6 uur geleden
Trump: nog geen beslissing over livestream van executie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.

9 uur geleden