EU-Rode Zee missie gaat van start
BRUSSEL (ANP) - De EU-marinemissie in de Rode Zee kan beginnen, hebben de EU-buitenlandministers in Brussel afgesproken. De missie zal enkel defensief van karakter zijn en geen aanvallen uitvoeren.
De missie, Aspides gedoopt, is bedoeld om de internationale handel te beschermen tegen aanvallen in de Rode Zee door Houthi-rebellen in Jemen. Zij willen met die aanvallen druk zetten op de uitkomst van de oorlog in Gaza, waarin ze de zijde van de Hamas-strijders hebben gekozen.
Aspides, naar het Griekse woord voor schild, zal een aanvulling vormen op de Amerikaanse marinemissie Prosperity Guardian, die al in het gebied opereert en waarmee Aspides zal samenwerken. Nederland doet al mee aan de Amerikaanse missie en zal misschien ook aan Aspides deelnemen. De Tweede Kamer moet daarover nog beslissen.
Frankrijk, Griekenland en Italië willen in ieder geval deelnemen aan Aspides. De Duitse Kamer stemt vrijdag over een bijdrage.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
47 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
4 uur geleden