Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-Rode Zee missie gaat van start

EU-Rode Zee missie gaat van start

BRUSSEL (ANP) - De EU-marinemissie in de Rode Zee kan beginnen, hebben de EU-buitenlandministers in Brussel afgesproken. De missie zal enkel defensief van karakter zijn en geen aanvallen uitvoeren.

De missie, Aspides gedoopt, is bedoeld om de internationale handel te beschermen tegen aanvallen in de Rode Zee door Houthi-rebellen in Jemen. Zij willen met die aanvallen druk zetten op de uitkomst van de oorlog in Gaza, waarin ze de zijde van de Hamas-strijders hebben gekozen.

Aspides, naar het Griekse woord voor schild, zal een aanvulling vormen op de Amerikaanse marinemissie Prosperity Guardian, die al in het gebied opereert en waarmee Aspides zal samenwerken. Nederland doet al mee aan de Amerikaanse missie en zal misschien ook aan Aspides deelnemen. De Tweede Kamer moet daarover nog beslissen.

Frankrijk, Griekenland en Italië willen in ieder geval deelnemen aan Aspides. De Duitse Kamer stemt vrijdag over een bijdrage.

Meer uit Buitenland

Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

1 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

2 uur geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

3 uur geleden
AfD-lijsttrekker Saksen-Anhalt brengt stem uit in woonplaats

TANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.

3 uur geleden
Bild: Duitsland komt met 'Cyberdome' tegen hacks en sabotage

BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit in zuiden van Libanon

ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.

5 uur geleden