EU-Rode Zee missie gaat van start
BRUSSEL (ANP) - De EU-marinemissie in de Rode Zee kan beginnen, hebben de EU-buitenlandministers in Brussel afgesproken. De missie zal enkel defensief van karakter zijn en geen aanvallen uitvoeren.
De missie, Aspides gedoopt, is bedoeld om de internationale handel te beschermen tegen aanvallen in de Rode Zee door Houthi-rebellen in Jemen. Zij willen met die aanvallen druk zetten op de uitkomst van de oorlog in Gaza, waarin ze de zijde van de Hamas-strijders hebben gekozen.
Aspides, naar het Griekse woord voor schild, zal een aanvulling vormen op de Amerikaanse marinemissie Prosperity Guardian, die al in het gebied opereert en waarmee Aspides zal samenwerken. Nederland doet al mee aan de Amerikaanse missie en zal misschien ook aan Aspides deelnemen. De Tweede Kamer moet daarover nog beslissen.
Frankrijk, Griekenland en Italië willen in ieder geval deelnemen aan Aspides. De Duitse Kamer stemt vrijdag over een bijdrage.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. MartÃn Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
5 uur geleden