EU-regeringsleiders willen steun aan Oekraïne intensiveren
BRUSSEL (ANP) - De steun aan Oekraïne in de strijd tegen Rusland moet "dringend" worden geïntensiveerd, vooral als het gaat om de levering van luchtverdedigingssystemen, munitie en raketten, vinden de EU-regeringsleiders. Daarnaast moet de Europese Unie meer steun geven aan de training van Oekraïense soldaten en hun uitrusting, zo hebben de regeringsleiders donderdag in Brussel besloten.
Ook de ontwikkeling van de Oekraïense defensie-industrie moet verder worden ondersteund en de samenwerking tussen Oekraïne en de defensie-industrie moet worden versterkt.
De regeringsleiders veroordelen "ten zeerste de intensieve en doelbewuste campagne van Rusland tegen de energie- en andere civiele infrastructuur van Oekraïne". Hiermee gebruikt Rusland het begin van de winter als wapen, stellen de regeringsleiders. Oekraïne moet zo snel mogelijk worden voorzien van materialen om de elektriciteitsvoorziening draaiende te houden.
De Europese Unie wil ook na het vijftiende sanctiepakket meer sancties aannemen, om de druk op Rusland op te voeren. Totdat Rusland zijn "agressieoorlog tegen Oekraïne staakt en het land compenseert voor de schade die door deze oorlog is veroorzaakt" wil de EU de rente op bevroren Russische tegoeden als onderpand voor leningen aan Oekraïne gebruiken.
.
Meer uit Buitenland
SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.
1 uur geledenALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.
4 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
10 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
11 uur geleden