Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-rechter schrapt megaboete Amerikaanse chipfabrikant Intel

EU-rechter schrapt megaboete Amerikaanse chipfabrikant Intel

LUXEMBURG (ANP) - De Amerikaanse chipfabrikant Intel hoeft een boete van 1,06 miljard euro uit 2009 wegens machtsmisbruik toch niet te betalen. Het Gerecht, een onderdeel van het Europees Hof van Justitie, heeft de megaboete van de Europese Commissie geschrapt.

Tussen 2002 en 2007 gaf Intel kortingen aan computerfabrikanten als Dell, Lenovo, HP en NEC, die moesten beloven geen zaken te doen met Intels grootste concurrent Advanced Micro Devices (AMD). Volgens de commissie maakte het bedrijf misbruik van zijn machtspositie op de markt voor microprocessoren en verstoorde het met de afspraken de concurrentie. De Brusselse toezichthouder veroordeelde het bedrijf in 2009 tot de boete van 1,06 miljard euro.

Tegen de boete kwam Intel in verweer maar in 2014 verwees het Gerecht Intels bezwaren naar de prullenbak. Het Hof gaf de rechters in 2017 vervolgens de opdracht om grondiger onderzoek te doen naar de aanname dat de kortingen sowieso nadelig zouden zijn geweest voor de concurrentie.

Nu stelt het Gerecht dat de analyse die de Europese Commissie indertijd heeft uitgevoerd onvolledig is en niet aantoont dat de omstreden kortingen mededingingsbeperkende gevolgen konden hebben.

Meer uit Financieel

DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

2 minuten geleden
Bloomberg: UMG voerde gesprekken om van beurs te gaan

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.

3 minuten geleden
Applied Materials vergroot belang in Besi tot 20 procent

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi uit en wil de onderlinge samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten wijst daarbij op de groeiende rol van de onderneming uit Duiven in energiezuinige rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI).

5 minuten geleden
Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

1 uur geleden
Hoekstra komt met plan om klimaatschade beter te verzekeren

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) presenteert dinsdag in Brussel een plan om klimaatschade beter te verzekeren via Europese wetgeving. Dat zegt Hoekstra in het AD. Hij spreekt van een "historisch pakket". Het is voor het eerst dat er een plan ligt voor Europese wetgeving op dit gebied, aldus de Eurocommissaris tegen de krant.

1 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

2 uur geleden
Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

8 uur geleden