Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president: vriendschap na brexit blijft

EU-president: vriendschap na brexit blijft

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen hebben in Brussel het verdrag over de Britse terugtrekking uit de EU ondertekend. "Dingen zullen onvermijdelijk veranderen maar onze vriendschap zal blijven. We beginnen aan een nieuw hoofdstuk als partners en bondgenoten", aldus Michel, die namens de 27 EU-landen tekende. "Ik kan niet wachten om samen deze nieuwe pagina's te schrijven."

Het was voor het eerst in het bestaan van de EU dat een uittredingsverdrag werd getekend. Bij de korte ceremonie in Brussel was EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier aanwezig. De Fransman gaat ook de onderhandelingen leiden over de nieuwe (handels-)relatie die nog dit jaar moeten worden afgerond. Tot die tijd blijft Londen de EU-regels volgen.

Het verdrag wordt in Londen nog door de Britse regering getekend en teruggestuurd. Woensdag zal het Europees Parlement het naar verwachting goedkeuren en ten slotte geven de 27 EU-regeringen er schriftelijk nog een laatste klap op. Dan is de weg vrij voor de Britten, die deze week hun procedures afrondden om op 31 januari uit de EU te kunnen stappen.

Meer uit Buitenland

Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

29 minuten geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Wereldleiders staan stil bij de aanslagen van 11 september 2001

NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.

2 uur geleden
België moet overvolle gevangenissen aanpakken, boete dreigt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.

2 uur geleden
China boos over bezoek Taiwanese vicepresident aan Italië

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.

2 uur geleden
FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

5 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

6 uur geleden