Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president vraagt leiders 'onmogelijke missie te volbrengen'

EU-president vraagt leiders 'onmogelijke missie te volbrengen'

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft in een emotionele oproep de EU-leiders aangespoord een deal te sluiten over de meerjarenbegroting (MFK) en het daaraan gekoppelde herstelfonds voor de lidstaten die het zwaarst getroffen zijn door de coronacrisis. "Ik wens dat de Europese kranten koppen dat de EU een onmogelijke opgave heeft volbracht", hield hij ze bij het diner zondagavond volgens ingewijden voor. "Of willen we het gezicht van een zwak Europa tonen, ondermijnd door wantrouwen?"

Premier Mark Rutte en zijn collega's touwtrekken sinds vrijdagmorgen voornamelijk over het fonds dat aanvankelijk 750 miljard euro zou bedragen. Daarvan zou 500 miljard beschikbaar komen via subsidies, die niet hoeven worden terugbetaald, en 250 miljard aan leningen, die moeten worden afgelost. Michel somde daarop een reeks voorstellen op die hij heeft aangepast om aan onder meer Nederlandse eisen en wensen tegemoet te komen.

De hele dag door vlogen verwijten over en weer. Premier Rutte, die als de 'bad guy' wordt beschouwd die een akkoord onmogelijk maakt met zijn stugge opstelling en harde eisen, kreeg van verschillende kanten en om verschillende redenen de wind van voren.

"Ik heb aandachtig naar elk van jullie geluisterd", zei Michel. "Ik heb voor iedereen het grootste respect getoond", besloot de Belgische oud-premier en kondigde daarop een pauze aan. De onderhandelingen zullen naar verwachting de hele nacht voortduren.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

6 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

8 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

10 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

13 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden