Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president uit zorgen over Navalni tegen Poetin

EU-president uit zorgen over Navalni tegen Poetin

BRUSSEL (ANP) - In een telefoongesprek met de Russische president Poetin heeft Europees Raadsvoorzitter Charles Michel zorgen uitgesproken over de situatie van de Russische kremlincriticaster Aleksej Navalni. De oppositieleider ligt in een ziekenhuis met vergiftigingsverschijnselen.

EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft al kenbaar gemaakt dat de verantwoordelijken moeten gestraft als blijkt dat Navalni is vergiftigd.

Michel sprak Poetin donderdag, nadat de twee elkaar dinsdag al spraken over de situatie in Wit-Rusland. De raadsvoorzitter praatte Poetin bij over de EU-top waarin Europese regeringsleiders het er unaniem over eens werden de herverkiezing van de Wit-Russische president Loekasjenko niet te erkennen.

Urgente nationale dialoog

Zowel Moskou als de EU zegt dat het aan de Wit-Russen zelf is om te bepalen hoe het nu verder moet. De EU pleit voor een "urgente" nationale dialoog, gesteund en gefaciliteerd door de internationale gemeenschap, zei Michel volgens een EU-functionaris. De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) kan daarbij een "constructieve rol" spelen.

Michel herhaalde verder de eis van de EU dat Wit-Rusland demonstranten die onrechtmatig zijn aangehouden moet vrijlaten. Ondertussen wordt gewerkt aan een sanctielijst met personen die verantwoordelijk zijn voor de verkiezingsfraude en het geweld tegen betogers.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Trump haalt Poetin van het vliegtuig

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.

1 uur geleden
Washington klaagt Trump aan voor sturen Nationale Garde

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.

1 uur geleden
Trump laat Oekraïne beslissen over ruil grondgebied

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
Dodental loopt snel op na moessonregens in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.

4 uur geleden
President Macron zegt 'antisemitische haat' te zullen straffen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.

4 uur geleden
Trump met groep ministers naar Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.

4 uur geleden
Navalnaja pleit voor vrijlating politieke gevangenen

MOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden