Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president roept leiders bijeen voor 'geldtop'

EU-president roept leiders bijeen voor 'geldtop'

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel roept de 27 Europese leiders naar Brussel voor een speciale top volgende maand over de omvang van en bijdragen van de lidstaten aan de meerjarenbegroting van 2021 tot en met 2027. "De tijd is aangebroken om op het hoogste niveau tot een overeenkomst te komen over het meerjarig financieel kader", schrijft hij in zijn uitnodiging aan onder anderen premier Mark Rutte. Hij verwacht de regeringsleiders en staatshoofden op 20 februari.

Al maanden onderhandelen de lidstaten zonder veel resultaat over de nieuwe meerjarenbegroting die door het vertrek van de Britten uit de EU een tekort krijgt van zo'n 12 miljard euro per jaar. Daarnaast staat de EU onder meer voor de beslissing hoe de Green Deal, het plan om in 2050 klimaatneutraal te zijn, te financieren. "Elk uitstel schept serieuze praktische en politieke problemen", aldus Michel, die van de leiders bereidheid tot compromissen verwacht.

Meer uit Buitenland

Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

1 uur geleden
EU-leiders vragen Brussel te kijken naar extra geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.

1 uur geleden
Ontbossing in Braziliaanse Amazone op laagste niveau ooit gemeten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.

2 uur geleden
VS ontkennen inperken van satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.

3 uur geleden
Fox News: nieuwe woordvoerder Witte Huis weg

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.

3 uur geleden
Poetin kondigt komst 'veiligheidszone' aan bij grens

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.

3 uur geleden
Derde ebolabesmetting vastgesteld in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.

3 uur geleden